17 обикновени предмети от бита, които са се променили до неузнаваемост – част 2

Светът се разраства все по-бързо от ден на ден. Наред с развитието, всичко се променя. С всеки изминал ден нашите ежедневни полезни джаджи се подобряват, наред с най-новите технологии. Тези предмети от бита се обновяват по отношение на форми и разширени допълнителни функции. Всичко, на което сме свидетели днес, напълно променя формата или размера си в сравнение с миналото.
Ето списък на тези изобретения, които са се променили напълно в своите размери и характеристики!
Дигиталната камера
Днес ние снимаме всичко упорито в стремежа да уловим всеки момент, който ни се случва. Дори и смартфоните ни имат невероятни камери, което ни дава възможност да не носим "тежките" си фотоапарати. Просто натискаме бутон и готово. Поглеждайки назад към 1975 г., можем да видим, че камерите са изключително тежки (почти 4 килограма) и съдържат 16 батерии.
Тоалетна хартия
През 589 г. сл. Хр. хартията първоначално се използва за тоалетни и хигиенични нужни предимно в Китай. Тя става икономически достъпна през 1857 г. В онези дни тоалетната хартия е в квадратна форма и опакована като куп с документи. Тя се предлага в доста различни форми в сравнение с това, което имаме днес като избор. През 1880-те Великобритания въвежда меки салфетки и ги нарича "хартия"; Това е и произходът на тоалетната хартия.
Пералня машина
През 1851 г. е патентована машина за пране на дрехи. По онова време тя наподобява всички останали машини. Тези древни машини са експлоатирани с ръце и могат да изпират 10-15 ризи едновременно. Днес пералните машини не изискват човешки усилия. Просто натискате един бутон и сте готови!
Чорапи
Първоначално чорапите се появяват в Египет през III в. сл. Хр. Странната дупка между пръстите на краката, която виждате на снимката, е с цел древните египтяни да ги носят със своите обувки. Днес е почти невъзможно да живееш без чорапи. Някои хора не се чувстват комфортно да носят обувки без чорапи. Днес те са основна част от всекидневния живот на всеки от нас.
Телевизор
Първоначалното широкомащабно производство на телевизори се състои в Германия през 1934 г. Обикновената дървена кутия с малък екран и размита картина струва на купувача около 445 долара. След напредъка в технологиите и подобренията в технологията на телевизорите е доста трудно да ги приемем като огромна кутия. Фантастичните тънки плазмени телевизори с големи екрани завладяха живота ни.
Слънчеви очила
Първоначално очилата са предназначени да предпазват не само от слънцето, но и от "снежна слепота". Жителите на Северния полюс правят очилата си от дърво, кости или друг непрозрачен материал, оставяйки тънки отвори за очите. Сега, знаете, те се произвеждат от тънки стъклени материали и са много по-комфортни, вероятно. Слънчевите очила, които ни спасяват от вредните лъчи на слънчевата светлина идват в голямо разнообразие от стилове.
Източник: tapoos.com
Снимки: Пак там
По статията работи: Елиза Трайкова
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ОРИСИЯ - СТЕФАН СТЕФАНОВ - СИЕЛА
СПОДЕЛЕНИ ТАЙНИ - КОЛИЙН ХУВЪР - ХЕРМЕС
МАЛКА КНИГА ЗА ГОЛЕМИТЕ ИДЕИ - ДАНИЕЛ СМИТ - СИЕЛА
ТОВА Е МОЕТО МИНАЛО ТОМ IV - МИХАИЛ ГРУЕВ И ДИМИТЪР Щ. ДИМОВ - СИЕЛА
МИНАЛИ ЖИВОТИ, НАСТОЯЩИ СЪНИЩА - ДЕНИС ЛИН - ШАМБАЛА
НОЖИЦАТА - ЮЛИЯ СПИРИДОНОВА - СИЕЛА
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Живот и Ум
- 12 съвета, които ще ви помогнат да пуснете миналото и да продължите напред
- Дамски прически от 80-те години, които вече почти никой не помни
- 13 любопитни предмета от миналото, трудни за разгадаване
- 22 странни медицински практики, използвани в миналото, които ще ви накарат да оцените съвременната медицина
- Умна възглавница спира хъркането
- Интересни факти за Розетския камък, които не сте чували досега
- 15 исторически личности, които никога не са правили секс през живота си
- 20 необичайни професии от миналото, които вече не съществуват
- 6 от най-известните трагични любовни истории
- HUM: първият вибратор с изкуствен интелект в света, създаден от физици
Коментари към 17 обикновени предмети от бита, които са се променили до неузнаваемост – част 2