Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Лайфстайл За свободното време Моето хоби Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки

Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки

от 30 май 2019г., обновено на 31 май 2019г.
Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Четенето на книги ви позволява да сте "отвъд времето и пространството", дава ви идеи, които може би до този момент не са минавали през ума ви. Едно приятно удоволствие!

Но докато четенето на нова история сам често е чудесен начин за релаксация, понякога просто искате да обсъдите това, което сте прочели с друг човек - или двама, или петима. Изпитвате необходимост да разкажете за съдбите на всички тези герои, внушения на автори и други наблюдения от дадена книга на други хора. Ако някога сте имали желание или сте любопитни как да направите читателски клуб това е по-лесно, отколкото си мислите.

Как да създадете собствен социален литературен център, независимо дали  във вашия квартал, онлайн или в местното кафене. Експерти в тази област разкриват 3 тайни:

"Мисля, че основното,  на което много хора се надяват, когато се присъединят към един книжен клуб, е чувството за общност. Книгите са една своеобразна котва за дадена  общност", споделя Карли Горга, създател на американски читателски клуб.

Намерете правилните хора

Да намираш хора, които споделят твоите интереси и да усетиш чувството, че си част от тях е несравнимо усещане. Особено когато става въпрос за книги. Когато започнете да търсите вашите първоначални членове е важно да помислите за местата, на които сте ежедневно и хората, които са част от тях.

Започнете с най-близките си приятели, колегите, които  нямат нищо против да прекарвате времето си и извън офиса, както и ваши познати от йога клас или салса урок. Поставете рекламни материали в местната библиотека и в книжарниците, за да разберат и външни хора за вашето ново хоби.

Ако искате да "получите набор от перспективи" за вашия клуб, може да се насочите към хора от различни възрасти, пол и етнос, които са готови да се включат в дискусии и да представят различните гледни точки по конкретна творба.

Задължително трябва да развиете идеята си и да я разпространите  и в социалните медии. Направете онлайн затворена група или рекламирайте клуба си, слагайки си стори в Инстаграм.

Това е добър начин за взаимодействате, за да разберете какъв е вашият вкус и дали хората отговарят на вашите интереси. Предизвикателството тук е да откриете непознати, които биха се заинтересували да се присъединят към кръга ви.

Основна цел на клуба

За да сте сигурни, че хората във вашата нова група са на една и съща вълна, отделете време да обсъдите какво очаквате от редовните клубни събирания преди първата си официална среща. Дали времето ви заедно ще бъде фокусирано върху конкретна творба или пък приятелското отношение и освежаващите и алкохолни напитки в крайна сметка ще вземат превес.

"Някои се събират в нечий апартамент на вино и вкусна храна, но това не е читателски клуб", обяснява един от експертите. "Виждал съм подобни прояви, в които често присъстващите не се фокусират върху анализ на дадена книга, а върху социалното събитие.“

Набор от книги

Това може да изглежда като най-трудната част, но може да ги избирате по няколко ключови фактора.

Книгите, които наистина са добри, са тези, които ви позволяват да се замислите за себе си и света около вас. Благодарение на това вие ще може да провокирате дискусия и да заинтригувате останалите. Трябва да се съобразите с това, че читателите имат различни виждания за понятието „добра книга“.

И когато се съмнявате, че може и да сте сгрешили с избора на тема, не забравяйте да се съсредоточите  върху конкретен жанр като романтика, мистерия или фантазия. Изборът на конкретен автор също може да проработи в този случай. (Всъщност има клуб в Модесто, Калифорния, посветен на романите на Джейн Остин.)

И накрая, определете къде и кога ще се проведат срещите и дискусиите за читателския ви клуб. Когато става въпрос за това кой избира книгата, членовете често се редуват. Що се отнася до честотата на срещите, този график зависи от вас и вашите последователи.

Редактор: Илияна Кръстева

Източник: oprahmag.com

Още по темата:
  • Ето как детето ви ще заобича книгите Ето как детето ви ще заобича книгите
  • 12 факта, които любителите на книги споделят 12 факта, които любителите на книги споделят
  • Защо е полезно да четем преди сън Защо е полезно да четем преди сън
  • Детето започва да се учи да чете много по-рано, отколкото смятаме Детето започва да се учи да чете много по-рано, отколкото смятаме
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ПРАКТИЧЕСКО ЧЕТЕНЕ НА МИСЛИ
7.16€ / 14.00лв.

ПРАКТИЧЕСКО ЧЕТЕНЕ НА МИСЛИ

100 КНИГИ, КОИТО ТРЯБВА ДА ПРОЧЕТЕТЕ - ХРИСТО БЛАЖЕВ - СИЕЛА
12.78€ / 25.00лв.

100 КНИГИ, КОИТО ТРЯБВА ДА ПРОЧЕТЕТЕ - ХРИСТО БЛАЖЕВ - СИЕЛА

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ NEON ЗЕЛЕНИ P15458 / + 1.5 ДИОПТЪРА
10.17€ / 19.89лв.

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ NEON ЗЕЛЕНИ P15458 / + 1.5 ДИОПТЪРА

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ БУЛОНЕРИ СИНИ ML20BB / + 1.5 ДИОПТЪРА
13.24€ / 25.90лв.

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ БУЛОНЕРИ СИНИ ML20BB / + 1.5 ДИОПТЪРА

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ МАГНИВИЖЪН РОЗОВО И ЧЕРНО Р15886 - 01 / + 1.0 ДИОПТЪР
13.24€ / 25.90лв.

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ МАГНИВИЖЪН РОЗОВО И ЧЕРНО Р15886 - 01 / + 1.0 ДИОПТЪР

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ БУЛОНЕРИ ЧЕРНО / БЛЕДО ЗЕЛЕНО ML24EB / + 1.50 ДИОПТЪР
13.24€ / 25.90лв.

ОЧИЛА ЗА ЧЕТЕНЕ БУЛОНЕРИ ЧЕРНО / БЛЕДО ЗЕЛЕНО ML24EB / + 1.50 ДИОПТЪР

Коментари към Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки
    www.framar.bg 
    на 25 March 2026 в 13:04
    Коментирайте "Как да си създадете читателски клуб в 3 лесни стъпки"

СТАТИЯТА е свързана към

  • За свободното време
  • Моето хоби
  • 15 от най-красивите стихове от световната поезия
  • 20 от най-красивите изречения от световната литература
  • 13 литературни откъса, които ще променят живота ви
  • Защо е полезно да четем преди сън
  • 10 популярни произведения, написани от затвора
  • Хиперлексия – преждевременно развито умениe за четене или разстройство на развитието
  • Библиотерапията: Лечебната сила на книгите
  • Подреждане и стил: ръководство за организиране на домашна библиотека
  • Как да четем по-бързо и качествено
  • 10 вълшебни цитата за живота от романа Ема на Джейн Остин
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Алогенна костномозъчна трансплантация за Михаела - бебето с свръхвисокобройна левкемияАлогенна костномозъчна трансплантация за Михаела - бебето с свръхвисокобройна левкемия

Алогенна костномозъчна трансплантация за Михаела - бебето с свръхвисокобройна левкемия

от 25 март 2026г.Прочети повече
Лекарствата за отслабване със семаглутид намаляват риска от психични нарушенияЛекарствата за отслабване със семаглутид намаляват риска от психични нарушения

Лекарствата за отслабване със семаглутид намаляват риска от психични нарушения

от 24 март 2026г.Прочети повече
Магнитна течност, инжектирана в сърцето, може да предотврати инсултМагнитна течност, инжектирана в сърцето, може да предотврати инсулт

Магнитна течност, инжектирана в сърцето, може да предотврати инсулт

от 24 март 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 44 дни, 2 часа и 7 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 52 дни, 22 часа и 37 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ОРМУС капсули 20 мг * 28 СТАДА

УЕЙТ УЪРЛД 28 ДНЕВНА ПРОГРАМА ЗА ОТСЛАБВАНЕ саше * 28

ПРЕГНАКО РЕСВЕРАТРОЛ капсули * 60

УЕЙТ УЪРЛД БЯЛ ТРЪН капсули * 180

СПЕЦИАЛНА СЕЛЕКЦИЯ 6 ВИДА ДЖИНДЖИФИЛОВ ЧАЙ ФИЛТЪР * 180 БЪЛГАРСКА ЧАЕНА КОМПАНИЯ

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ПАНИКСЕН дъвчащи таблетки * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 март 2026г. в 12:05:11

Как и защо да използваме хуск (псилиум) за по-добро здраве

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 март 2026г. в 12:04:06

ДЕТРАЛЕКС таблетки 500 мг * 30

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 март 2026г. в 12:03:41

КЛАЦИД сироп 250 мг / 5 мл 60 мл МАЙЛАН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 март 2026г. в 12:03:20

БРОНЛЕС капсули 375 мг * 20 АЛКАЛОИД

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 25 март 2026г. в 12:02:22
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival