Японска компания създаде торбички за чай с морски създания, които оживяват в чашата ви

Няма нищо по-приятно от вкусна чаша чай след дълъг ден. Макар бизнесът и културата на чая да са процъфтяващи, традиционният дизайн на торбичката за чай не се променя особено през годините.
Крайно време бе да се възприеме по-творчески подход към обикновената опаковка за чай. Японската компания, Ocean Teabag, създава креативни торбички за чай, които ще ви накарат искате още и още чай.
Веднъж добавени, тези хартиени животинки създават илюзията, че някое от тези създания плува в чашата ви за чай. Това е нещо, което си заслужава да постнете в Инстаграм нали?
Марката Ocean Teabag обедини усилията си с магазин и книжарница (Village Vanguard), за да създаде поредица от животински опаковки за горещата напитка, които струват 1820 йени ( около 16 долара).
Създателите на компанията споделят, че кампанията стартира преди три години, а първият им дизайн е с делфини, като по-късно се включват и други животни.
Лимитираните изделия са под формата на октоподи, медузи, както и някои сухоземни животни.
Въпреки че октоподът и калмарите са най-популярни, има и други сладки варианти като торбичка с форма на пингвин, пълна с чай от лайка.
Торбичка с форма на калмари пък е пълна с черен Пу-ер чай * за отслабване и детоксикация, вдъхновен от мастило от калмари, а също така с аромат на райска ябълка. Опаковката за октопод е пълна с чай Keemun*.
Екипът на Ocean Teabags също планира да нарасне чрез създаване на движещи се и светещи чаени торбички в бъдеще. В онлайн магазина вече има над 50 вида уникални чаени торбички.
Когато става въпрос за чаената традиция, чаят първо е бил сервиран в Япония от император Шому през 729 година по време на много специална будистка церемония, според записи.
Първоначално чаят се свързва с японското благородство и се разглежда като вид лекарство. Въпреки това, след като чаената церемония е била измислена в края на шестнадесети век, чаят в крайна сметка се превръща в напитка, която се консумира, както от благородници, така и от обикновени хора. През 1859 г. чаят става ежедневна напитка, а не само такава, която се консумира в редки случаи.
(Не толкова) забавен факт: чаените листа в Япония са били ръчно навивани до деветнадесети век. Преди това е скучна работа, която сериозно ограничава производството на чай. И все пак, с технологичните подобрения, нещата в крайна сметка се променят към по-добро. |
Чаят в Япония се консумира масово заради ползите за здравето. Уви, японското производство е на най-ниско ниво, което означава, че следващия път, когато искате да опитате вкусен японски чай, може просто да пътувате до "Страната на изгряващото слънце".
*Пу-ер е обикновено неоксидиран зелен чай от едролистови сортове, преминал вторична ферментация.
Вижте в нашата галерия тези креативни торбички.
mentalfloss.com
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ГРАДИНАТА С КАМЪНИТЕ - НИКОС КАЗАНДЗАКИС - СИЕЛА
МАЛКА КНИГА ЗА ИКИГАЙ - КЕН МОГИ - СИЕЛА
СОЛГАР РЕСВЕРАТРОЛ капсули 100 мг * 60
ШИНТОИЗМЪТ - ПЪТЯТ НА БОГОВЕТЕ - УИЛЯМ АСТЪН - ШАМБАЛА
БЯЛА ХРИЗАНТЕМА - МЕРИ ЛИН БРАХТ - ХЕРМЕС
И РОЗАТА САМА ДА Е - МЮРИЕЛ БАРБЕРИ - СИЕЛА
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Любопитно и забавно
- Айну – коренното население на Япония, притежаващо европеидни черти
- Сексуалната култура във феодална Япония: свобода в отношенията, хомосексуалност и проституция
- Татуирането на името на възлюбения се смята за лоша идея от стотици години
- 14-дневна японска диета
- 11 отличителни черти на японската образователна система
- Приносът на Хакару Хашимото за установяване произхода на болестта на Хашимото
- 9 примера от японския етикет и протокол, които ще ви се сторят странни - част 1
- Механа "Загорие" - традиционна българска кухня в Япония
- Сакура - символът на пролетта в Япония
- Приказният цветен тунел в Япония, парк Ашикага
Коментари към Японска компания създаде торбички за чай с морски създания, които оживяват в чашата ви