Framar.bg 0
В целия сайт
В целия сайт
Е-аптека
Продукти
Медиа
Здравни новини
Любопитно
Интервюта
Презентации
Научни публикации
Видео
Анкети
Енциклопедия
Заболявания
Симптоми
Анатомия
Алтернативна медицина
Медицински изследвания
Лечения
Физиология
Патология
Ботаника
Микробиология
Медицински журнал
Фармакологични групи
Справочник
Специалисти
Здравни заведения
Образование
Спорт и туризъм
Аптеки
Здравни организации
Нормативни актове
Производители
Кл. пътеки
Здравни проблеми
История
Хранене
Храни и ястия
Хранителни съставки
Хранене при
Диети
Рецепти
Е-тата в храните
Съвети
Lifestyle
Спорт
Психология
Соц. дейности
Интерактивни
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Клинични пътеки Нормативни актове Производители Образование Спорт и туризъм Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Партньори Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти
Контакти
Назад | Начало Лайфстайл За свободното време Живот и Ум Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място

Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място

от 12 фев 2021г., обновено на 15 фев 2021г.
Редактор: Даниела Пройчева
Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място  - изображение
  • Инфо
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Коментари
Свързаност

Институтът за развитие на човешките ресурси в Лондон (CIPD) публикува доклад, изготвен съвместно с д-р Люк Флетчър от университета в Бат, който гласи, че представителите на ЛГБТ общността по-често стават жертва на конфликти на работното място.

Интеграция в екипа

За да разгледат проблемите и емоциите на хората с различна сексуална ориентация, експерти от Института събират данни от британското национално проучване върху работната сила и друго изследване, свързано с перспективите за професионално развитие пред транссексуалните.

Заключенията, до които стигат, са:

  • Над 40% от ЛГБ+ работниците попадат в конфликтни ситуации поне веднъж за период от 12 месеца, в сравнение с 29% при хетеросексуалните за същия период от време. Най-често те са свързани с унижение, уронване на авторитета или друго вид дискриминационно поведение.
  • Повече от половината (55%) от транссексуалните служители признават, че са били обект на атака поне веднъж за период от една година, като поне 50% от ситуациите остават неразрешени. 12% от транссексуалните са били жертви на сексуален тормоз, а 2% - на сексуално нападение.
  • Хората с различна сексуална ориентация не се чувстват спокойни, приети и оценени на работното място и нямат смелост да изразят на глас своите притеснения. Почти 1 от 5 души (18%) се чувства несигурен и психически нестабилен по време на работа. За сравнение, 16% от ЛГБ+ служителите изпитват същите чувства, докато при хетеросексуалните процентите са 10.
  • Делът на служителите, удовлетворени до силно удовлетворени от своята работа, е почти еднакъв както при представителите на ЛГБ+ общността, така и при хетеросексуалните – близо 66%. Разлика обаче между процента на умерено удовлетворени до силно неудовлетворени при двете групи съществува, макар и малка – 19% при ЛГБ+ работниците и 15% при хетеросексуалните. Само половината от транссексуалните заявяват, че са силно удовлетворени от професионалния си живот, а 1/3 (33%) споделят, че се чувстват неудовлетворени до много неудовлетворени.

Мелани Грийн, консултант към Института за развитие на човешките ресурси в Лондон (CIPD), пояснява: „Нашето проучване показва колко неуверени се чувстват ЛГБ+ и транссексуалните служители на работното си място. Те не могат да заявят позицията си и не смятат, че са приети от колектива. Техните усещания се отразяват на отношенията им с колегите, на тяхното благосъстояние и цялостното удовлетворение от професията, която упражняват.

Тя добавя още: „Тревожен е големият брой представители на ЛГБТ+ общността, които попадат в конфликтни ситуации, както и фактът, че много от тях биват пренебрегнати и остават неразрешени. Крайно време е нещата да се променят. Всеки човек заслужава да изпитва сигурност, да има свободата да изразява себе си и да се развива в професионален план. Работодателите трябва да намерят по-ефективни начини за интегриране на хората с различна сексуална ориентация, да ги подкрепят и да създадат работна среда с нулева толерантност, към заплахи и тормоз от всякакво естество.

Индивидуален подход

Когато един директор се ангажира с интеграцията на хора от ЛГБТ+ общността, той трябва да вземе под внимание към коя група принадлежат те. Интеграцията на лесбийките например изисква усилия, различни от тези за интеграция на транссексуалните. Работодателите не бива да допускат грешката да обединят всички тях в една група, защото всъщност потребностите им се различават. Ако подходът не е индивидуален, мерките няма да бъдат ефективни. Ако искаме да подкрепим индивидуалността у хората, трябва да започнем с отделния индивид."

Докладът на Института посочва слабите места на организационно ниво в компаниите и недостатъчните усилия да бъдат защитени и приобщени ЛГБТ+ служителите, в частност транссексуалните.

Препоръки към работодателите за ефективна интеграция на служители с различна сексуална ориентация

  • Осигурете на представителите на тези общности подходящи, безопасни и работещи механизми за изразяване на личното мнение и споделяне на проблемите. Предлагайте решения.
  • Ръководете колектива, давайки личен пример. Включете и останалите мениджъри.
  • Провеждайте периодично информационни кампании и дискусии, свързани с интеграцията на служителите.
  • Организирайте обучения за мениджърите по направления/ отдели, които да им помогнат да разрешават конфликти с представители на ЛГБТ+ общността. Покажете колко е важно да се осигурява нужната подкрепа на всяка група.
  • Обособете безопасни кътове или помещения на работното място, където те могат да се срещат, за да споделят тревогите си.

Данните на Института сочат, че едва 40% от транссексуалните служители работят в среда, пригодена и за техните нужди, и само 50% от същите споделят, че участват активно в работни срещи и социални мероприятия. Според експертите е необходимо да се окаже специална подкрепа на транссексуалните работници, а не да се прилагат твърде общи мерки, които не дават резултат.

Д-р Люк Флетчър, доцент в училището по мениджмънт към университета в Бат, който е и съавтор на проучването, обобщава направените открития на екипа по следния начин: „Пред всяка малка група, която принадлежи към ЛГБТ+ общността, стоят различни предизвикателства и потребности. По време на пандемията станахме свидетели на много големи и цялостни промени, целящи да подкрепят работниците. Време е да се помисли и в посока начертаването на конкретна политика, насочена специално към хората с различна сексуална ориентация и тяхното спокойствие на работното място.

Проактивното поведение при интеграцията на дадена малцинствена група в една компания изпраща ясно послание до всички нейни настоящи и бъдещи служители за ценностите, на които държи." 

Източник:

newswise.com/articles/lgbt-workers-experience-higher-levels-of-conflict-at-work-shows-new-report
Снимка: pixabay.com

Още по темата:
  • Кожата в която живея: 7 известни и красиви жени, които някога са били мъже Кожата в която живея: 7 известни и красиви жени, които някога са били мъже
  • 4-годишната ми дъщеря твърди, че е трансджендър 4-годишната ми дъщеря твърди, че е трансджендър
  • По следите на световните конкурси. Модерно или заклеймено е да бъдеш транс По следите на световните конкурси. Модерно или заклеймено е да бъдеш транс
  • Кастата на низвергнатите – индийски свещеник се бори със социалната стигма Кастата на низвергнатите – индийски свещеник се бори със социалната стигма
5.0/5 1 оценка

Коментари към Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място

От сайта От форума
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място
    www.framar.bg 
    на 09 March 2021 в 06:12
    Коментирайте "Служителите от ЛГБТ общността са въвлечени в повече конфликти на работното място "

СТАТИЯТА е свързана към

  • За свободното време
  • Живот и Ум
  • Каква е разликата между трансджендър и транссексуалност
  • 11 известни жени, които сключват брак с хомосексуални мъже, без да знаят за това
  • Заболяванията и сексуалността на Александър Велики
  • Мъжете с нисък успех в училище имат не по-малки шансове да станат лидери от жените с висок успех
  • 16 актьора, които в личния си живот не са такива, каквито са на сцената
  • Хомосексуализъм в Древна Гърция
  • Конверсионна терапия за "лечение" на хомосексуалността
  • История на хомосексуалността
  • 11 нелепи начина за лечение на хомосексуалността, използвани в миналото и днес
  • Полова дисфория при децата и съпътстващи психологически проблеми

ЗДРАВЕН ФОРУМ ПО ТЕМАТА

Схващане на пръста от работа с компютърна мишка. Има ли място за притеснение?

преди 385 дни, 20 часа

Странични ефекти от Баклофен. Има ли място за притеснение?

преди 411 дни, 15 часа и 32 мин.
Всички

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Запушен нос след прекарано вирусно заболяване

преди 2 дни, 18 часа и 42 мин.

Конкор след поставяне на байпас

преди 9 дни, 5 часа и 22 мин.

Сулфатиазол, сулфатиацол /сулфаметилтиазол, ултрасептил, новосептал, неодисептал/ 99 % на прах.

преди 11 дни, 16 часа и 58 мин.

Как да разбера дали съм била осигурена за общо заболяване и майчинство

преди 18 дни, 18 часа и 37 мин.
Всички

АНКЕТА

Вярвате ли, че изборите могат да променят нещо в България

Виж резултатите

Фрамар ООД ще доставя до вашата електронна поща актуални оферти и новости!

Можете да промените решението си по всяко време, като кликнете върху връзката за прекратяване на абонамента в долния колонтитул на всеки имейл, който получавате от нас, или като се свържете с нас на buletin@framar.bg. Ние обработваме Вашата информация с уважение. За повече информация относно практиките ни за поверителност, моля, посетете нашия уебсайт. С абонирането за известия по-долу сте съгласни, че може да обработим информацията ви в съответствие с тези условия.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
  • Общи условия
  • Често задавани въпроси
БДА
© 2007 - 2021 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването на услугите ни приемате, че можем да използваме „бисквитки“.Научете повечеРазбрах