Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Лайфстайл Интимно Любов и секс Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често

Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често

от 21 ное 2014г., обновено на 26 окт 2020г.
Редактор: Редакционен екип на Фрамар.бг
Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Повечето жени вероятно дори не подозират, че съществува зависимост между това колко приятели от силния пол имат и това колко секс правят със своя романтичен партньор. Подобно поведение се наблюдава при много представители на животинското царство – от гризачи, през птици, до насекоми. Доколко обаче при хората тя е осъзната и дали изобщо мъжете са тези, които инициират по-честите полови сношения със своите партньорки, влизайки в "съревнование" с потенциалните си съперници, все още не може да се каже със сигурност.

Изследването, даващо основание за извеждането на тази закономерност, обхваща 393 хетеросексуални обвързани мъже, с които е работил американският професор по психология, декан на факултета по психология към Оукландския университет Тод К. Шакълфорд. Резултатите от него са публикувани на страниците на научното списание "Journal of Comparative Psychology" (Журнал по сравнителна психология) и са категорично доказателство в подкрепа на предположението, че когато един мъж счита своята партньорка за привлекателна в очите на другите и чувства, че не е единственият мъж в живота й, независимо че отношенията й с другите мъже може да са чисто приятелски, той по-често търси сексуални контакти с нея.

Независимо, дали го осъзнават и го признават пред себе си, мъжете възприемат другите мъже в живота на своите партньорки за сексуална заплаха.

Причината за това се корени в явление, което еволюционните психолози наричат "семенно съревнование". Простичко казано, под влияние на този природен инстинкт мъжът полага по-големи усилия да осемени своята партньорка, когато смята, че е застрашен от потенциални съперници. Възможно е тези мъже да са подтиквани от чувството за ревност, провокирани от контактите на партньорките им с други мъже, но според Шакълфорд не е за подценяване и гореописаният стремеж, който пробужда у мъжете неосъзнато желание да се уверят, че тяхната семенна течност ще произведе най-многочислено поколение.

Участниците в ръководеното от него проучване е трябвало да отговорят на въпроси като този доколко сексуално и физически атрактивни са партньорките им в техните очи, доколко сексуално и физически атрактивни са според тях в очите на мъжете като цяло, колко на брой приятели и колеги от мъжки пол има в живота на приятелките им и колко пъти са правили секс с тях през последната седмица.

Той: "Моете момиче кара мъжете да се обръщат след нея. Всички я искат, но тя е моя!"

В потвърждение на очакванията им, Шакълфорд и екипът му са установили, че двойките, които правят повече секс, са тези, в които жената общува по-често и с повече на брой други мъже. Те са убедени, че когато един мъж е във връзка с жена, която има контакти и с други мъже и е привлекателна в техните очи, у него се отключва необходимостта да надделее над конкурентите си, която го кара да търси сексуални сношения с нея по-често.

приятели

"Причината да предвидим резултата от това проучване се дължи на факта, че са изписани тонове научни трудове, в които се разглежда развитието на това поведение у мъжките животни, например при плъховете, които проявяват по-силен сексуален интерес към женските, щом установят, че около тях се навъртат и други мъжки екземпляри. Достатъчно е просто да отчетат присъствието им, а не да стават свидетели на коитус между въпросната женска и друг мъжки", обяснява Шакълфорд.

Въпреки че съвременните средства за контрацепция до голяма степен прекъсват връзката между секса и репродукцията, според професора инстинктът у мъжете и подсъзнателното чувство на ревност и сексуално съперничество дефинират поведението им. Той изтъква, че макар човекът отдавна да е еволюирал до степента, когато прави секс без мисълта за възпроизвеждане, физиологическият отговор на тази ситуация все още е заложен и се проявява у него.

Друго интригуващо доказателство, свързано с този физиологически фактор, влияещ върху мъжката сексуална психика, е разликата в качеството на семенната течност при мъже, които мастурбират, докато гледат порно с участието на една жена и много мъже, и тези, които гледат порно, в което един мъж прави секс с много жени. Във втория случай качеството на еякулата е по-ниско, сочат лабораторните изследвания. Причината? Именно гореописаното "семенно съревнование".

В своя доклад Шакълфорд изтъква значимостта на резултатите от това изследване и по отношение на други аспекти от човешката сексуалност, които го вълнуват и съсредоточават научната му дейност от години – връзката между инстинкта за семенното съревнование и проявите на сексуално насилие и полови контакти, при които не са налице неопровержими доказателства за взаимното привличане между участниците в него. През 2005 година оукландският професор проведе и описа проучване, чиито резултати интерпретира като доказателство за връзката между подозренията на мъжа, че партньорката му му изневерява, и склонността му към упражняване на сексуално насилничество.

Все пак е редно да се вземе предвид неизвестността относно мотивите на мъжете, които отчитат, че партньорките им имат доста на брой приятели и колеги мъже и предизвикват интерес у силния пол, за това да правят секс по-често. Както вече стана дума по-горе, не само не се знае дали тези мъже съзнателно се "конкурират" с потенциалните си съперници или просто отговарят на биологичните императиви, които ситуацията отключва у тях, а дали изобщо те инициират редовните полови сношения с партньорките им или е обратното – жените, радващи се на внимание от страна на повече мъже, са по-активни във връзките си.

Снимки: pexels.com

Още по темата:
  • Какво кара възрастните да скъсат връзката със своите родители Какво кара възрастните да скъсат връзката със своите родители
  • Един баща за синдрома на празното гнездо: Не трябва да запълваме празнина, а да намерим цел Един баща за синдрома на празното гнездо: Не трябва да запълваме празнина, а да намерим цел
  • В епохата на "неженените паразити": Ръстът в броя на необвързаните в Япония променя взаимоотношенията В епохата на "неженените паразити": Ръстът в броя на необвързаните в Япония променя взаимоотношенията
  • 10 признака, че се страхувате от това какво мислят хората за вас 10 признака, че се страхувате от това какво мислят хората за вас
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

ДУРЕКС ОВЛАЖНЯВАЩ ГЕЛ ЛУБРИКАНТ С АЛОЕ ВЕРА 200 мл
15.00€ / 29.34лв.

ДУРЕКС ОВЛАЖНЯВАЩ ГЕЛ ЛУБРИКАНТ С АЛОЕ ВЕРА 200 мл

МАКА КОРЕН капсули 525 мг * 100 NATURE'S WAY
23.25€ 20.46€ / 40.02лв.

МАКА КОРЕН капсули 525 мг * 100 NATURE'S WAY

ПРОМО
БИ ЛОВЪР ЛУБРИКАНТ ФОРТЕ 100 мл
11.25€ / 22.00лв.

БИ ЛОВЪР ЛУБРИКАНТ ФОРТЕ 100 мл

БИОГЛАЙД ЛУБРИКАНТ С МАСАЖНО МАСЛО 125 мл
19.60€ / 38.33лв.

БИОГЛАЙД ЛУБРИКАНТ С МАСАЖНО МАСЛО 125 мл

ФХЛ СПРЕЙ МЪЖЕ 20 мл
19.74€ / 38.61лв.

ФХЛ СПРЕЙ МЪЖЕ 20 мл

КУЛТИВИРАНЕ НА ЖЕНСКАТА СЕКСУАЛНА ЕНЕРГИЯ - ЛЕЧЕБНА ЛЮБОВ ЧРЕЗ ДАО - МАНТАК ЧИА, МЕНИУОН ЧИА
11.25€ / 22.00лв.

КУЛТИВИРАНЕ НА ЖЕНСКАТА СЕКСУАЛНА ЕНЕРГИЯ - ЛЕЧЕБНА ЛЮБОВ ЧРЕЗ ДАО - МАНТАК ЧИА, МЕНИУОН ЧИА

Коментари към Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често
    www.framar.bg 
    на 18 March 2026 в 16:40
    Коментирайте "Доказано! Жените, които имат повече приятели мъже, правят секс с партньора си по-често"

СТАТИЯТА е свързана към

  • Интимно
  • Любов и секс
  • Нещата, които никой не казва за секса след 60-годишна възраст
  • Йони масаж и вагинален оргазъм - древна тантра практика
  • Сексуални проблеми
  • Когато пенисът му е прекалено голям
  • Склонен ли сте към изневяра - психологически тест за мъже и жени
  • Полов акт при жената
  • Поза 69 - начини на употреба
  • Полов акт при мъжа
  • Виагра
  • Кои билки ще ни помогнат при намалено либидо
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Лекарството за отслабване Wegovy е свързано с риск от внезапна загуба на зрениеЛекарството за отслабване Wegovy е свързано с риск от внезапна загуба на зрение

Лекарството за отслабване Wegovy е свързано с риск от внезапна загуба на зрение

от 18 март 2026г.Прочети повече
Свързват болестта на Паркинсон с промени в имунните клетки в кръвтаСвързват болестта на Паркинсон с промени в имунните клетки в кръвта

Свързват болестта на Паркинсон с промени в имунните клетки в кръвта

от 17 март 2026г.Прочети повече
Огнище на менингит в Университета в Кент взе две жертвиОгнище на менингит в Университета в Кент взе две жертви

Огнище на менингит в Университета в Кент взе две жертви

от 18 март 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Как да предпазим децата си от инфекции и да се грижим за здравето на носа

преди 37 дни, 5 часа и 43 мин.

Инуностимулант при диабет - дайте ми предложения

преди 46 дни, 2 часа и 13 мин.
Всички

АНКЕТА

Лечение в Турция - на какво мнение сте?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

ЛАКОЧИСТИТЕЛ КОТОН ЛАЙН 3 в 1 С АЦЕТОН АРОМАТ ЯГОДА 115 мл

РОКСИПЕР таблетки 10 мг / 8 мг / 2.5 мг * 30 KRKA

ТИНТАРОС таблетки 20 мг * 28 ТЕВА

ЕЖЕДНЕВНИ ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ БЕЛЛА ХЕРБС ЖИВОВЛЯК СЕНЗИТИВ * 18

БИОХЕРБА ЗЛАТЕН КОРЕН (РОДИОЛА) + ВИТАМИН B6 капсули * 100

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ТАБЕКС таблетки 1.5 мг * 100 СОФАРМА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 март 2026г. в 15:49:42

БРОНХОМАКС сироп 15 мг / 5 мл 120 мл ДАНСОН

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 март 2026г. в 15:48:33

ЕВИСТА табл. 60 мг. * 28

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 18 март 2026г. в 15:48:12

БРОНХОМАКС сироп 15 мг / 5 мл 120 мл ДАНСОН

Коментар на: Ани от 18 март 2026г. в 13:46:25

ЕВИСТА табл. 60 мг. * 28

Коментар на: Златина Игнатова от 18 март 2026г. в 13:42:10
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival