Следвайки ексцентричните навици на тези 10 гении, можем да станем по-умни! (1 част)
Гениите са различни и за това има причина. Те мислят и действат по различен начин, и създават някои от най-невероятните, променящи живота изобретения.
Елате с нас да изследваме заедно ексцентричните навици на 10 гении и да видим как техните навици могат да направят нас по-умни.
сър Исак Нютон: Вземете друга гледна точка
Добре известно е, че този гений е автор на законите за движението и гравитацията. Това, което е по-малко известно, е навикът, който той имал, свързан с неговите открития. Нютон е вярвал в разглеждането на проблема от много различни ъгли и имал навика да го преструктурира. Това му давало всяка възможност да вижда много различни начини, по които да реши този проблем.
Как това може да ви направи по-умни?
Ако сте изправени пред проблем, отделете време, за да видите колко много начини има да го решите. Понякога най-очевидният отговор не е най-добрият такъв. С преструктурирането на проблема, което ще увеличи уменията ви за решаване на му в процеса, ще станете по-умни.
Шигеру Миямото: Анализирайте вашия свят
Шигеру Миямото е директор на видео игрите Nintendo. Негова е заслугата за създаването на игри като Donkey Kong и Супер Марио. Миямото носи в себе си метър и измерва нещата наоколо при всяка възможност. Друго, което обича да прави е да познава теглото на хората.
Как това може да ви направи по-умни?
Този навик показва жаждата Миямото да изучи и разбере средата около себе си. Ако приложите подобен навик и разберете по-добре вашата среда, не просто ще станете по-умни в процеса, но ще сте по-наясно със света около вас.
Томас Едисон: Променете вашата връзка с провала
Къде ли щяхме да бъдем днес без изобретенията на Томас Едисон? С над 2000 патента и над 10,000 неуспешни експеримента, Едисън заявява: "Аз не съм се провал, аз просто намерих 10,000 начина, които не работят." Какъв е навикът? Винаги да опитвате нови неща и никога да не се отказвате. Без безмилостните му усилия, вие нямаше да можете да се четете тази статия в електронна форма.
Как това може да ви направи по-умни?
Провалът е факт от живота, но той не определя кой си, нито пък е постоянен. Можете да последвате примера на Едисон, като не се страхувате да опитвате нови неща. Мнозина не се опитват, защото се страхуват от провала.
Единственият начин, по който може да се провалите е, ако се откажете. Ако нещата не работят по начина, по който се очаква, то току-що сте научили начин, по който не се прави нещо - като по този начин вие сте много по-умни. Продължавайте да опитвате и никога не се отказвайте.
Никола Тесла: стимулирайте мозъчните си клетки
Според Уикипедия, Тесла е най-известен за приноса му към създаването на модерната система за променлив ток (AC). Този гений, който също така държи над 100 патента, включително този за електрическия мотор, имал навика да стиска пръстите на краката си всяка вечер. Според книгата на Марк Зайфер "Магьосникът: Животът и времената на Никола Тесла", упражненията на пръстите помагат да стимулирате мозъчните си клетки.
Как това може да ви направи по-умни?
Известни са научни доказателства, които показват, че стискането на пръстите на краката стимулира вашите мозъчни клетки. Рефлексотерапията твърди, че палеца на крака има директна връзка с мозъка ви. Според тази система от убеждения, триенето на големия ви пръст може да помогне да отпуснете мозъка си и да увеличи концентрацията ви. Защо да не пробвате, триейки пръста си в долната част на обувките си и по този начин стимулирайки мозъчните си клетки?
Амадеус Моцарт: бъдете структурирани
Твърди се, че гениалният композитор има симптоми на разстройство за дефицит на внимание. За да преодолее това той имал навика да прави нещата по много структуриран начин. Ежедневната му рутина била: композиране, даване на уроци, време с приятели и сън.
Как това може да ви направи по-умни?
Структурата и рутината може да ви помогне да станете по-умни, като създава силни здравословни навици. Например, ако имате навика да прочитате по една статия, която ви помага да научавате нещо ново, в течение на една година ще сте научили 365 нови неща. Представете си на какво се равнява това, ако го правите цял живот. Добавете още книги, статии или подкасти в деня си и знанията и интелектът ви ще растат експоненциално.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
КАК ДА РАЗВИЕМ ПОТЕНЦИАЛА НА ДЕТСКИЯ МОЗЪК - д-р ДАНИЕЛ СИЙГЪЛ И д-р ТИНА ПЕЙН БРАЙСЪН - ХЕРМЕС
СИЛАТА НА НАВИЦИТЕ - ЧАРЛС ДЮИГ - ХЕРМЕС
ЖЕНАТА, КОЯТО ТЪРСЕШЕ ЛЮБОВТА - ИВИНЕЛА САМУИЛОВА - ХЕРМЕС
АТОМНИ НАВИЦИ - ДЖЕЙМС КЛИЪР - ХЕРМЕС
МАРГАРИТКА: БИБИ И МИМИ НА ДЕТСКА ГРАДИНА - ИЛИЯ ДЕВЕДЖИЕВ, ВЕСЕЛКА ВЕЛИНОВА - СИЕЛА
МАРГАРИТКА: БИБИ И МИМИ ПОДРЕЖДАТ - ИЛИЯ ДЕВЕДЖИЕВ, ВЕСЕЛКА ВЕЛИНОВА - СИЕЛА
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Живот и Ум
- Компютърна томография (КТ) на глава
- Електроенцефалограма (ЕЕГ)
- Асоциативни корови зони
- КП № 56 ДИАГНОСТИКА И ЛЕЧЕНИЕ НА БОЛЕСТИ НА ЧЕРЕПНО-МОЗЪЧНИТЕ НЕРВИ (ЧМН), НА НЕРВНИТЕ КОРЕНЧЕТА И ПЛЕКСУСИ, ПОЛИНЕВРОПАТИЯ И ВЕРТЕБРОГЕННИ БОЛКОВ И СИНДРОМИ
- Функционална асиметрия на мозъчните хемисфери
- Дефицитът на калций и магнезий влияе на когнитивното здраве
- Перила
- Черимоя
- Пубертет при момичета
- д-р Александър Францов Босилков
Коментари към Следвайки ексцентричните навици на тези 10 гении, можем да станем по-умни! (1 част)