Знаете ли, че бактериите в нашите черва действително определят какво ни се хапва?
Изборът на подходящите хранителни вещества за консумация е от съществено значение за здравето и благоденствието на различните видове. Факторите, които оказват влияние върху тези решения обаче, са слабо разбрани. Това важи особено за хранителните протеини, които са важни детерминанти на продължителността на живота и възпроизводството. Смятате, че контролирате диетата си, но изследванията показват друго. Нека разгледаме по-отблизо как тялото ви избира какво ви се иска да хапвате.
Според последните проучвания е възможно сигналите, които стигат до мозъка ви за това, което искате да ядете, да идват от червата.
Източникът на тези сигнали не е самото черво, а разбира се бактериите в червата. Сега стойте мирно, защото започваме последователно пътуване из много интересна информация.
Експерименти с плодни мухи показват какво животните предпочитат да ядат и кога.
Според резултатите от докладите, това, което те избират, не се определя от решенията, взети в мозъка им, а от решенията на бактериите, живеещи в техните тела.
Например, екипът, извършващ експеримента първо храни тези плодови мухи с храни, които не съдържат основни аминокиселини.
Това се наблюдава и при по-ранни експерименти, при които определени хранителни продукти събуждат апетита за дрожди при плодовите мухи, поради лошата си хранителна стойност. Известни с отрицателни ефекти върху фертилитета.
Плодовите мухи, които нямат определени бактерии, консумират много дрожди, както се очаква.
А тези, които имат тези бактерии в храносмилателната си система, не демонстрират допълнителен апетит към протеините и консумират по-малко дрожди. Освен това, за разлика от мухите в първата група, тяхната плодовитост не намалява. Така че те продължават сякаш нищо не се е случило с техния живот.
Според експерти, причината за това е, че бактериите сами по себе си са съобразени с хранителните нужди на тялото, в което се намират.
Как става това? Първоначалната идея, която идва на ум, е, че бактериите произвеждат липсващите аминокиселини; Но скоро се разбира, че това не е така. Вместо този метод, бактериите повлияват на мозъка, който да възбужда апетит за определени храни.
Разбира се, нашите микроби са по-големи и по-разнообразни от тези при плодовите мушици.
И все пак, това е важно откритие за връзката между стомаха, червата и мозъка. Вече е известно, че тези три органа са в постоянен контакт с помощта на хормони, невротрансмитери и други химикали.
Още повече, че ентералната (чревна) нервна система бива наричана "втори мозък", поради стотиците милиони неврони, които изграждат чревната нервна система.
Ето защо е много вероятно 100-те трилиона бактериални щамове в нашата храносмилателна система да засягат притежанието на тялото, което използват.
Проучванията върху мишки през последните години подкрепят този краен резултат.
Вероятно е бактериите в тялото ни също да изпращат сигнали към нашия мозък, когато не трябва да ядем повече храна.
Способностите на бактериите не свършват с това ... Според друго изследване, те дори могат да играят с нашите вкусови рецептори, така че ние да харесваме повече храната, която те желаят.
С други думи, бактериите манипулират много неща.
За щастие, докато мислят за себе си, те също се грижат тялото, което те обитават да бъде в добра форма. Но разбирането им за "добро" не винаги отговаря на нашите желания, както когато в 2 часа търсим нещо в хладилника ...
Накратко, когато погледнете менюто, това, което всъщност правите, е да попитате вашите бактерии какво искат да хапват ...
Източник: onedio.co
Продукти свързани със СТАТИЯТА
КАНАДЕРМ МИКОСИН КРЕМ ПРОТИВ ГЪБИЧКИ 30 г
СЕБА МЕД БЕБЕ ЛОСИОН 200 мл.
ДНЕВНИ ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИ АКТИВ ОКСИЖЕН НОРМАЛ * 10
ГЪМ ПЛАКА ИНДИКАТОР таблетки * 12
АПАРАТ ОЗОНАТОР ЗА ВОДА И ВЪЗДУХ - ЗА БАЛАНСИРАНЕ НИВОТО НА БАКТЕРИИ
Безплатна доставка за България!ПАСТА ЗА ЗЪБИ БЛАНКС УАЙТ ШОК С 24 ЧАСА ДЕЙСТВИЕ 75 мл БЕЗ СВЕТЛИНА
СТАТИЯТА е свързана към
- Красота и стил
- Нашето тяло
- Натурални средства срещу газове и подут корем
- Диета №1 – при язви на стомаха и дванадесетопръстника
- Алтернативно лечение на гастрит
- Антибиотици
- Натурални средства срещу нервен стомах
- Рентгеново изследване (рентгенография) на стомах
- Хлорамфеникол
- Лечение на бактериална вагиноза
- Рентгеново изследване (рентгенография) на корем
- Ендоскопия
Коментари към Знаете ли, че бактериите в нашите черва действително определят какво ни се хапва?