9 ежедневни предмета, които вредят на кожата ни – част 1

Ние казваме "Дом, скъп дом" а дори не можем да си представим, че този дом може да съдържа обекти, които вредят на състоянието на кожата ни и са предпоставка за акне, бръчки и преждевременно стареене.
Представяме ви 9 ежедневни предмета, които вредят на кожата ни.
Климатик и парно
Колкото по-студен е въздухът навън, толкова по-малко влага задържа в себе си. Когато се охлади вътре, въздухът се загрява, но количеството водна пара не се увеличава. По този начин въздухът в една къща става сух, а това не се отразява благоприятно на кожата и лигавиците ни. Лицето и тялото ни стават много чувствителни, кожата започва да ни сърби и да се лющи. А това не води до нищо добро – поява на бръчки.
Решение: Вземете си овлажнител за въздух, както и хидратиращ крем.
Сапун
Двадесет и първи век е векът на хигиената! Хората са обсебени от това телата им да са чисти и да ухаят добре. Но ежедневното третиране на кожата със сапун може да унищожи естествените защитни механизми на кожата – тя става по-суха и податлива на кожни заболявания. Механизмите са тези, които ни предпазват от бактерии и дори предотвратяват преждевременното стареене на кожата.
Решение: винаги четете етикетите на съставките на вашия сапун или душ гел. И все пак се препоръчва да се избягва ежедневното измиване с тях.
Калъфката на възглавниците
Повечето хора избират памук или лен, защото са доста евтини, не се плъзгат и лесно се перат.
Но калъфките от тези материали могат да бъдат вредни за лицето, особено в случаите, когато спите на една страна или по корем. Твърдият памук способства за появата на бръчки, както и за развитието на много бактерии.
Решение: Заменете памучното бельо с копринено. Коприната е по-скъпа, но също така има много предимства: тя е издръжлива, не води до появата на бръчки, защото е гладка и предотвратява натрупването на бактериите.
Смартфоните и компютрите
Ние буквално сме залепени за сините екрани от рано сутрин до късно вечер. Много хора знаят, че писането на съобщения с наведена глава води до изкривяване на гръбнака. Също така има изследване, което твърди, че синята светлина на екрана (High Energy Visiblelight) може да бъде също толкова вредна, колкото и UVA и UVB лъчите.
Решение: Ако няма начин да намалите времето, което прекарвате пред компютъра, можете да инсталирате специален филтър, който намалява синята светлина, особено нощни време. Освен това вече има и защитни кремове срещу HEV светлината, които ще ви предпазят от вредната светлина.
Отворените прозорци
Напоследък учените откриват пряка връзка между замърсяването на въздуха и преждевременното стареене. Но промишлените съоръжения, автомобилите не са единствената причина за замърсяването на въздуха. Животът в големите градове в близост до магистрали и много други фактори могат да причинят замърсяване на околната среда.
Решение: Ако вашият апартамент или работно място е твърде близо до източника на замърсяване, опитайте се да избегнете отварянето на прозорците. Купете си устройство за пречистване на въздуха в помещението, което премахва вредните частици и помага да се контролира нивото на влажност.
Вижте втора част на статията ТУК
По статията работи: Илияна Стоянова
Източник: brightside.me
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ЕЛЕА ЛЕНТИ ЗА ДЕПИЛАЦИЯ НА ЛИЦЕ * 20
СИЛИЦИЕВ КОМПЛЕКС ВЕГАН таблетки * 90 HOLLAND & BARRETT
ПРОМОПИЗ БУИН ИН СЪН СПРЕЙ SPF10 200 мл.
ПРОЛАКТ АНТИЕЙДЖ 300 г
Безплатна доставка за България!СЕЛЕН + ВИТАМИН А + C + Е капсули * 120 SANCT BERNHARD
ПАНАЦЕЯ ХИАЛУРОНОВА КИСЕЛИНА капсули 300 мг * 90
СТАТИЯТА е свързана към
- Красота и стил
- Нашето тяло
- Червена мъртва коприва
- 13 кожни образувания, които е добре да се прегледат от специалист
- д-р Иванка Маркова Баева
- Алтернативно лечение при изгаряне на кожата
- Алтернативни методи и средства за терапия и контрол на уртикария
- Каламинов лосион
- Алтернативни средства за лечение на атопичен дерматит
- Солариум: лечебни ползи и рискове
- д-р Евдокия Колева Николова
- Памуклийка, цистус инканус, скална роза, лавдан
Коментари към 9 ежедневни предмета, които вредят на кожата ни – част 1