Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Лайфстайл За свободното време Любопитно и забавно 8 странни факта за секса при животните – I част

8 странни факта за секса при животните – I част

от 13 сеп 2016г.
8 странни факта за секса при животните – I част - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Всеизвестен факт е, че хората прекарват голяма част от времето в правене на секс или поне в мислене за секс. Вродена черта на нашия характер е да размишляваме над въпроса как се случва целия този процес и при другите същества на планетата. Ако можем да обобщим въпроса с няколко думи, трябва да заявим, че човешкият секс е доста еднообразен и дори скучен, за разлика от представителите на животинския свят.
Вижте няколко интересни факти за секса при животните:

1. При слоновете няма такова нещо като секс без съгласието на женската

Слоновете принадлежат към уникална група бозайници – към които влизат и хиените – при които женските имат външен удължен клитор, който прилича досущ на пенис. Нарича се псевдопенис и съществуването му означава, че страничен наблюдател не би могъл да определи пола на животното единствено по външните генитални органи.

Това също така означава, че за да се сноши мъжкият слон с женската, слоницата трябва да прибере псевдопениса в тялото си /представете си обръщането на чорап/. Ако не го направи, значи на слона днес няма да му излезе късметът.

2. Любовта изисква жертви

Мъжките паяци от вида Tidarren имат пениси, които са толкова големи, че влаченето им наоколо изисква голямо количество енергия. Затова след като са се съвкупили успешно, те ги откъсват.
Веднъж успешно превърнали се в евнуси, те започват нов живот с много енергия, необходима за пазенето на своите партньорки от евентуални нови ухажори. За съжаление цената на тази сила е никога повече да не могат да правят секс.

3. Трудно е да намериш любовта в големия град

За разлика от хората, които имат по-голям шанс да намерят партньор в по-гъсто населените райони, птиците в големите градове се сблъскват с известни проблеми, тъй като съблазнителните им призиви не могат да бъдат чути заради трафика и целия шум, произвеждан в големите градове.

4. 50 нюанса сиво ряпа да яде в животинското царство

Тъй като жестоката реалност е, че от биологична гледна точка спермата е изобилна и евтина, докато яйцеклетките са редки и скъпи, мъжките понякога прибягват до екстремни мерки, за да се доберат до потенциалната женска и да я осеменят.

В зависимост от видовете, това може да включва: специални антени, с които водомерките сграбчват женските за очите, докато правят секс; при други буболечки мъжкият пробива коремчето на женската с пениса си и през раната я осеменява; при други видове химическият състав на спермата причинява невропсихологическа атака на мозъка на женската.

Към втора част > > >

снимки: extraordinaryanimals.com; ranker.com; birdsandblooms.com; bbc.com; pinterest.com

 

Още по темата:
  • 11 невероятни животни, които вероятно не знаете, че съществуват 11 невероятни животни, които вероятно не знаете, че съществуват
  • Най-странните размножителни ритуали в животинското царство – част 2 Най-странните размножителни ритуали в животинското царство – част 2
  • Най-странните размножителни ритуали в животинското царство – част 1 Най-странните размножителни ритуали в животинското царство – част 1
  • Защо животните нямат месечен цикъл ? Защо животните нямат месечен цикъл ?
4.0/5 2 оценки

Продукти свързани със СТАТИЯТА

РАЗЯРЕНИ ЖИВОТНИ - НИК АРНОЛД И ТОНИ ДЕ СОЛ - ЕГМОНТ
5.06€ / 9.90лв.

РАЗЯРЕНИ ЖИВОТНИ - НИК АРНОЛД И ТОНИ ДЕ СОЛ - ЕГМОНТ

ФАКТОПИЯ: 400 ФАКТА ЗА ЖИВОТНИТЕ - ДЖУЛИ БИЪР - ХЕРМЕС
12.76€ / 24.96лв.

ФАКТОПИЯ: 400 ФАКТА ЗА ЖИВОТНИТЕ - ДЖУЛИ БИЪР - ХЕРМЕС

НИЕ СМЕ ЖИВОТНИТЕ - ДЕЛЯН МОМЧИЛОВ - СИЕЛА
10.17€ / 19.89лв.

НИЕ СМЕ ЖИВОТНИТЕ - ДЕЛЯН МОМЧИЛОВ - СИЕЛА

ДИВИТЕ ЖИВОТНИ ОТБЛИЗО - ХЕРМЕС
9.18€ / 17.95лв.

ДИВИТЕ ЖИВОТНИ ОТБЛИЗО - ХЕРМЕС

МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТНИТЕ  - ХЕРМЕС
15.31€ / 29.94лв.

МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТНИТЕ - ХЕРМЕС

ПРИКЛЮЧЕНИЯ ВЪВ ФЕРМАТА - ХЕРМЕС
7.64€ / 14.94лв.

ПРИКЛЮЧЕНИЯ ВЪВ ФЕРМАТА - ХЕРМЕС

Коментари към 8 странни факта за секса при животните – I част

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте 8 странни факта за секса при животните – I част
    www.framar.bg 
    на 18 January 2026 в 02:41
    Коментирайте "8 странни факта за секса при животните – I част"

СТАТИЯТА е свързана към

  • За свободното време
  • Любопитно и забавно
  • Нещата, които никой не казва за секса след 60-годишна възраст
  • Йони масаж и вагинален оргазъм - древна тантра практика
  • Сексуални проблеми
  • Склонен ли сте към изневяра - психологически тест за мъже и жени
  • Най-добрите пози за женски оргазъм
  • Сълзи след секс - защо?
  • Виагра
  • Поза 69 - начини на употреба
  • Полов акт при жената
  • Полов акт при мъжа
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Защо все по-често се предписват антипсихотици на възрастни хора с деменция Защо все по-често се предписват антипсихотици на възрастни хора с деменция

Защо все по-често се предписват антипсихотици на възрастни хора с деменция

от 16 яну 2026г.Прочети повече
Диета, имитираща гладуване, подобрява симптомите на болестта на КронДиета, имитираща гладуване, подобрява симптомите на болестта на Крон

Диета, имитираща гладуване, подобрява симптомите на болестта на Крон

от 16 яну 2026г.Прочети повече
Законопроектът срещу спекулата спира достъпа до лекарстваЗаконопроектът срещу спекулата спира достъпа до лекарства

Законопроектът срещу спекулата спира достъпа до лекарства

от 16 яну 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Лимоните миришат на мухъл - на какво се дължи това

преди 5 дни, 16 часа и 36 мин.

Да си поговорим честно за ПМС, хормоните и "онези дни"...

преди 38 дни, 13 часа и 41 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ще ни повлияе приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

НАНГА ПАСТА ЗА ЗЪБИ С АЛОЕ 100 мл

СУОНСЪН САМ-Е таблетки 200 мг * 60

БУТАРЕН капсули * 90

БУКОНОКС капсули * 10 WEDO

БРОС ТЕЧНОСТ ЗА САКСИЙНИ РАСТЕНИЯ И ЛИСТНИ ВЪШКИ 250 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

ИНФЛУЦИД таблетки * 40

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 яну 2026г. в 17:21:34

ПАРАЦЕТАМАКС таблетки 500 мг * 20 ТЕВА

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 яну 2026г. в 17:20:56

ИНФЛУЦИД таблетки * 40

Коментар на: П. Иванов от 16 яну 2026г. в 17:10:39

ПАРАЦЕТАМАКС таблетки 500 мг * 20 ТЕВА

Коментар на: Боян Иванов от 16 яну 2026г. в 17:03:36

ЦИПРОФЛОКСАЦИН таблетки 500 мг * 10 АЛКАЛОИД

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 16 яну 2026г. в 15:54:27
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival