Framar.bg 0
0
Е-аптека Промоции
Здравна библиотека
Здравни проблеми Медицинска енциклопедия Заболявания Симптоми и признаци Алтернативна медицина Анатомия Медицински изследвания Лечения Физиология Патология Ботаника Микробиология Фармакологични групи Медицински журнал Взаимодействия История на медицината и фармацията Здравето А-Я
Диагностик
Здравна помощ
Здравен справочник Специалисти Здравни заведения Аптеки Институции и организации Образование Спорт и туризъм Клинични пътеки Нормативни актове Бизнес Социални грижи Форум Консултации
Здравна медия
Здравни новини Любопитно Интервюта Видео Презентации Научни публикации Анкети Бъди активен Кампании
Здраве и начин на живот
Хранене Хранене при... Рецепти Диети Групи храни и ястия Съставки Е-тата в храните Спорт Съвети Психология Лайфстайл Интерактивни
За нас
За Фрамар За реклама Статистика Общи условия Екип Кариера Адреси на аптеки Фрамар Блог Важно Автори Програма за лоялни клиенти Промоционална брошура
Контакти
Назад | Начало Лайфстайл За свободното време Туризъм и отдих 12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват

12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват

от 06 юни 2018г., обновено на 15 юни 2018г.
12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват - изображение
  • Инфо
  • Продукти
  • Коментари
  • Свързаност
Инфо
Инфо
Продукти
Коментари
Свързаност

Най-популярният британски вестник The Daily Telegraph събра няколко факта за Русия, страна, известна с дръзките си хора и необясними неща. Тази държава ще ви впечатли с невероятното си културно наследство и интересна история. Следващите 12 факта определено ще ви заинтригуват.

  • Пътищата в Москва са толкова натоварени, че заможните руснаци "наемат" фалшиви линейки, за да преминават по-лесно през задръстванията.
  • В Москва има ресторант, в който се настаняват само близнаци. Сега е затворен.
  • Музеят Ермитаж в Санкт Петербург е дом на повече от 70 котки, които предпазват от нашествието на гризачи. Императрица Елизабет създава тази традиция през 1745 г. Между другото, общата дължина на мраморните коридори на Ермитажа е почти 22 километра.
  • Руснаците обожават гардеробите. Ако отидете на театър или ресторант, ще ви бъде предложено да ви приберат палтото в гардероба.
  • Хотел Астория в Санкт Петербург е мястото, където Хитлер планира да проведе банкет за победа след завладяването на града.
  • Тер-саамският език традиционно се говори в североизточната част на Колския полуостров. Днес само двама души говорят този език.
  • Денят за почистване на улиците се нарича Субботник (в превод от руски означава събота) Руските граждани почистват улиците, събират боклук. Това е доброволна неплатена работа в събота и неделя, която започва след Октомврийската революция.
  • Средната продължителност на живота сред руските мъже е 65 години. Тя е по-ниска, отколкото в Северна Корея и Ирак. И рускините обикновено живеят до 75-годишна възраст.
  • Езерото Карачай е разположено до завода "Маяк", който е един от най-големите ядрени отпадъци. Ако прекарате час там, най-вероятно ще умрете. През 2015 г. бе решено да се запълни с бетонни блокове. По този начин повърхността на езерото сега се състои повече от бетон, отколкото от вода, но опасността остава.
  • В бялата трапезария в двореца Ермитаж има часовник. Спира се в 2:10 часа в нощта на 25 октомври 1917 г., когато временното правителство на Керенски, което управлява след Февруарската революция, бе арестувано от болшевиките.
  • Русия е една от страните с най-много часови зони в света. Има 11 часови зони.
  • Кехлибарената стая е един от най-големите шедьоври в света, декорирана в кехлибарени панели със златен кант и огледала. Той се намира в Екатерининския дворец в Царское село близо до Санкт Петербург.

По статията работи: Илияна Стоянова

Източник: brightside.me

Още по темата:
  • Картите на света всъщност не го описват правилно Картите на света всъщност не го описват правилно
  • Сюрреалистичните татуировки на  беларуски артист ще ви накарат да поискате татуировка Сюрреалистичните татуировки на беларуски артист ще ви накарат да поискате татуировка
  • Завръща ли се страхът от ядрена война (нуклеомитуфобия) Завръща ли се страхът от ядрена война (нуклеомитуфобия)
  • Критикът Виктор Йерофеев за своя Бог Солженицин Критикът Виктор Йерофеев за своя Бог Солженицин
5.0/5 1 оценка

Продукти свързани със СТАТИЯТА

СМЪРТТА НА ТЕРМИНАТОРА - ЛЕВ ПУЧКОВ - ХЕРМЕС
8.16€ / 15.96лв.

СМЪРТТА НА ТЕРМИНАТОРА - ЛЕВ ПУЧКОВ - ХЕРМЕС

КСЕНОФОБ - ЛЕВ ПУЧКОВ - ХЕРМЕС
8.16€ / 15.96лв.

КСЕНОФОБ - ЛЕВ ПУЧКОВ - ХЕРМЕС

ПОЛИТИКО - ИСТОРИЧЕСКИ ПОЛЕМИКИ - КАЛИН ЯНАКИЕВ - ХЕРМЕС
10.20€ / 19.95лв.

ПОЛИТИКО - ИСТОРИЧЕСКИ ПОЛЕМИКИ - КАЛИН ЯНАКИЕВ - ХЕРМЕС

РУСКИТЕ НЕВИДИМИ АРМИИ - РУСЛАН ТРАД И КИРИЛ АВРАМОВ - СИЕЛА
8.18€ / 16.00лв.

РУСКИТЕ НЕВИДИМИ АРМИИ - РУСЛАН ТРАД И КИРИЛ АВРАМОВ - СИЕЛА

ИЗМАМАТА САН СТЕФАНО - ИВО ИНДЖЕВ - СИЕЛА
12.78€ / 25.00лв.

ИЗМАМАТА САН СТЕФАНО - ИВО ИНДЖЕВ - СИЕЛА

КРАТКА ИСТОРИЯ НА РУСИЯ - МАРК ГАЛЕОТИ - СИЕЛА
7.62€ / 14.90лв.

КРАТКА ИСТОРИЯ НА РУСИЯ - МАРК ГАЛЕОТИ - СИЕЛА

Коментари към 12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват

От сайта
Напиши коментар 0 коментара
  1. Коментирайте 12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват
    www.framar.bg 
    на 12 May 2026 в 23:02
    Коментирайте "12 факта за Русия, които ще ви заинтригуват"

СТАТИЯТА е свързана към

  • За свободното време
  • Туризъм и отдих
  • Една от златните рецепти на руската народна медицина: Лечение на тумори с кализия
  • Тайните на руската народна медицина
  • Руски аптеки, предназначени за военнослужещите от 1716 година
  • Разрастване на руските аптеки до 1910 година
  • Медицински и фармакологични руски издания от 19 век
  • Разпределение на опасните медикаменти в руските аптеки до 1846 година
  • Картите на света всъщност не го описват правилно
  • Защо Иван Павлов избира кучета, за да провежда опитите си от 1894 до 1897 година?
  • Развитие на руската медицина до 1092 година
  • Списък на безплатните лекарства от Главната руска аптека, предназначени за военнослужещите от 18 век
googletag.pubads().definePassback('/21812339056/Baner300600', [300, 600]).display();
Най-новите публикации
Фруктозна малабсорбцияФруктозна малабсорбция

Фруктозна малабсорбция

от 12 май 2026г.Прочети повече
Над 6000 деца са лекувани в клиники за затлъстяване в АнглияНад 6000 деца са лекувани в клиники за затлъстяване в Англия

Над 6000 деца са лекувани в клиники за затлъстяване в Англия

от 12 май 2026г.Прочети повече
Скарлатината съществува в Южна Америка преди КолумбСкарлатината съществува в Южна Америка преди Колумб

Скарлатината съществува в Южна Америка преди Колумб

от 12 май 2026г.Прочети повече

НАЙ-НОВОТО ВЪВ ФОРУМА

Тихият инсулт - когато не разбираме, че сме получили мозъчен инфаркт

преди 4 дни, 9 часа и 57 мин.

Накъде да се отварят вратите в новата ми къща - навън или навътре?

преди 8 дни, 8 часа и 56 мин.
Всички

АНКЕТА

Как ни повлия приемане на еврото?

Виж резултатите

Е-АПТЕКА ПОСЛЕДНО ОБНОВЕНИ

МУРАКОЛ ПРОТЕКТ прах 360 г

НАНГА БОРОВ ПОЛЕН 25 г

БИО МАСЛО ОТ КОНОПЕНО СЕМЕ 100 мл DARY NATURY

БЕПАНТЕН УНГВЕНТ 5% ПАНТЕНОЛ 200 г BAYER

ФИТОБИОС АФТЪР ТАТУ РИПЕЪР ПОЧИСТВАЩА МУС-ПЯНА ЗА НОВА ТАТУИРОВКА 100 мл

ПОСЛЕДНИ КОМЕНТАРИ

СТРЕЗАМ капсули 50 мг * 60

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 12 май 2026г. в 15:03:45

СТРЕЗАМ капсули 50 мг * 60

Коментар на: Дени от 12 май 2026г. в 15:02:32

Повишени левкоцити в урината

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 12 май 2026г. в 14:36:00

ПРОЛАКТ СЛИМ + капсули * 60

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 12 май 2026г. в 14:33:48

ЛАКСАТИНИЛ ФРУКТ МАРМАЛАД 200 г

Коментар на: www.framar.bg отговаря от 12 май 2026г. в 14:33:04
При възникнало съмнение за здравословен проблем или нужда от лечение, моля винаги се обръщайте за медицинска консултация към квалифициран и правоспособен лекар или фармацевт. В никакъв случай не възприемайте дадената Ви чрез сайта информация като абсолютно достоверна и правилна, дори и същата да се окаже такава.
Данни на Фрамар ООД:
  • Фрамар ООД, ЕИК: 123732525, Стара Загора, ул. Петър Парчевич № 26, телефон: 0875 / 322 000, e-mail: office@framar.bg
  • За контакт
  • Borika
  • MasterCard
  • mastercard securecode
  • Visa
  • verified by visa
Информация:
  • Общи условия
  • Политика за поверителност
  • Политика за използване на бисквитки
  • Право на отказ от договора
  • Рекламации
  • Доставка
  • Плащания
  • Отстъпки за регистрирани клиенти
  • Промоции и безплатна доставка
  • Често задавани въпроси
  • Карта на сайта
  • При възникване на спор, свързан с покупка онлайн, можете да ползвате сайта ОРС
  • Български Фармацевтичен съюз
  • Изпълнителна агенция по лекарствата
  • Комисия за защита на потребителите
  • Министерство на здравеопазването
БДА NextGenerationEU DMCA.com Protection Status
© 2007 - 2026 Аптеки Фрамар. Всички права запазени! Framar.bg във Facebook
Изработка на уеб сайт от Valival