14 зашеметяващи факта, които не се споменават в училище (част 2)

Виждали ли се пламък при нулева гравитация? А пеперуда, пиеща сълзите на костенурка? Това и още много невероятни неща Ви предстои да разгледате.
В ДИСНИЛЕНД ИМА ВЛАКЧЕТА, ПРЕМАХВАЩИ БЪБРЕЧНИТЕ КАМЪНИ
Тъй като много пациенти са докладвали изчезването на бъбречните си камъни, след като са се возили на подобно влакче, д-р Дейвид Уартнигер решава на направи експеримент. Той се качва на атракционното превозно средство 20 пъти с 3D модел на бъбречен камък, за да събира информация относно начините на повлияването му. Успехът варирал от 16% до 100%, независимо от големината и локацията на камъка.
СЪЩЕСТВУВАТ СИНИ БАНАНИ В СВЕТА
Това са редки и красиви плодове, намиращи се в Китай, Индия, Виетнам и Тайланд. Бананите не се ядат от хората, но са чудесна храна за слоновете.
В АВСТРАЛИЯ ИМА ОРЛИ С РАЗМАХ НА КРИЛЕТЕ ПОЧТИ 3 МЕТРА
Тези птици са изключително агресивни. Често се случва да нападат хеликоптери и малки летателни апарати, защитавайки териториите, в близост до които се намират гнездата им.
ПРЕЗ 1931 УЧЕН СЕ ОПИТВА ДА ОТГЛЕДА МАЙМУНА КАТО ЧОВЕК
Ученият отглежда маймуната заедно с 10-годишния си син. Приматът се е справял с всеки тест за интелигентност по-добре от детето, но така и не се научава да говори. Експериментът е спрян, когато момчето започва да имитира маймуната, опитвайки се да издава нечленоразделни звуци, когато иска вода или храна.
ЧОВЕК БИВА УХАПАН ОТ 160 ОТРОВНИ ЗМИИ
В продължение на 16 години Тим Фрид позволява на различни отровни змии да го хапят. В резултат на това сега е резистентен към всеки тип отрова, оцелявайки дори след ухапването от черна мамба.
КАШАЛОТИТЕ ИМАТ АКЦЕНТИ И РЕГИОНАЛНИ ДИАЛЕКТИ
Учени от университета Далхауси работят със записи от кашалоти, събирани в продължение на 18 години. Оказва се, че китовете, живеещи твърде далеч едни от други, имат различни териториални особености в звуците. Комуникацията на всички се извършва по определен модел, но ритъмът и темпото могат да се различават дотолкова, че китове от твърде отдалечени райони не биха съумели да се разберат.
ПЕПЕРУДИ ПИЯТ СЪЛЗИ НА КОСТРЕНУРКИ
Етномологът Фил Торес обяснява странната връзка в природните отношения между костенурките и пеперудите. Според неговото проучване, в тропичните райони някои животни не приемат достатъчно минерали, особено сол, след като повечето налична вода е сладка. Затова пеперудите (а понякога и пчелите) пият от сълзите на костенурките, но все още не е известно какво точно поражда плача на земноводните.
Първа част на статията може да прочетете ТУК >>>
Редактор: Милена Минчева
Източник: brightside.me
Снимки: brightside.me
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Любопитно и забавно
- 10-те сериала и шоу програми с най-много епизоди в историята на киното и телевизията
- Най-известните случаи от живота на Диоген, наречен „Първият циник“
- Психология на любопитството — част 1
- 10 интригуващи факта за инуитите
- Да извадиш собствения си апендицит с лампа, огледало и почти без упойка
- 8 от най-лудите, странни и необикновени неща, които са се случили по света (2 част)
- Интересни факти за храносмилането
- Шоколадови дизайнерски обувки
- Историята на света се крие в ушната кал на китовете
- Къде за първи път сме проходили изправени?
Коментари към 14 зашеметяващи факта, които не се споменават в училище (част 2)