Най-токсичните места на Земята (2 част)

През последните 100 години човечеството достига уникален технологичен напредък. Тези нови технологии може би правят живота ни по-лесен и по-вълнуващ, но онова, което оставяме зад себе си (и продължаваме да оставяме) е повече от ужасяващо. Замърсители от всякакъв вид - химикали, ядрени вещества, обикновен боклук, електрически материали - сериозно увреждат околната среда. На много места вече им е повлияно толкова драстично, че животът там е почти невъзможен.
Чернобил, Украйна
Няма как да не споменем и за него. Катастрофата, случила се на 26 април 1986 убива 30 души на мястото, евакуирани са 135 000, а освободената радиация е 100 пъти повече, отколкото тази, получена при хвърлянето на бомбите над Хирошима и Нагасаки. Въпреки че огромно количество радиация е освободено по време на бедствието, по-голяма част от радиоактивността е останала в капана на растенията. Някои смятат, че повече от 100 тона уран и други радиоактивни продукти като плутоний, могат да бъдат освободени ако има втори подобен инцидент. В Чернобил има около 2000 тона горими материали.
Агбогблоши, Гана
Вторият по големина област, в която се извършва изхвърляне на е — отпадъци. Е — отпадъци или електронни отпадъци е широко понятие, което включва изхвърлянето на електроника, включително хладилници, микровълнови и телевизори. Поради разнородния състав на тези материали, рециклирането им е опасно и сложно, изискващо високи умения. Гана внася около 215 000 тона електроника втора ръка годишно предимно от западна Европа и генерира 129 000 тона отпадъци всяка година. Ако нещата продължават със същото темпо, Гана ще удвои отпадъците си до 2020 година.
Линфен, Китай
Смогът над Лос Анджелис ще се счита за "свеж" в сравнение със замърсяването на въздуха над Линфен. Причината е промишленото замърсяване от производството на автомобили. Въздухът е толкова лош, че оставяйки дрехите си да изсъхнат на въздух, те ще се боядисат в черно.
Остров от боклуци в Тихи океан
Състоящ се главно от пластмасови отпадъци, островът е два пъти размера на Тексас.
Рондония, Бразилия
Най-обезлесения регион на Амазонските гори. Дървета от хиляди декари площ са отрязани и изгорени. Някога зелената площ сега е заменена с едър рогат добитък.
Река Ямуна, Азия
Въпреки че правителството прави няколко сериозни стъпки към пречистване на реката в Индия, тя продължава да е силно замърсена. Само Ню Делхи допринася с хиляди литри отпадъчни води на ден. Количество, с което съоръженията за почистване не могат да се справят.
Ла Ороя, Перу
Водещият комбинат в града, управляван от северноамериканската компания Doe Run е отговорен за огромните количества олово, които замърсяват града. При тестване на децата се оказва, че в кръвта си имат много над допустимите количества олово.
Езерото Карачай, Русия
Радиацията е толкова силна, че човек може да получи летална доза само за час, прекаран в района. Ракът е огромен проблем за работниците в ядрените съоръжения. Има много случаи на раждане на деца с дефекти и левкемия в околността.
Космос
Човечеството оставя огромни количества замърсители и в космическото пространство. Повече от 1 814 369 килограма отпадъци обикалят Земята.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
МАКЕДА БОТАНИКС ОВЛАЖНИТЕЛ ЗА ВЪЗДУХ HUMIDIFIER BALANCE 300 мл
МАКЕДА БОТАНИКС УЛТРАЗВУКОВ ОВЛАЖНИТЕЛ ЗА ВЪЗДУХ USB PIG 130 мл
АПАРАТ ОЗОНАТОР ЗА ВОДА И ВЪЗДУХ
Безплатна доставка за България!БИО - Д БИОРАЗГРАДИМ ПРАХ ЗА ПРАНЕ 2 кг
БИО - Д ТЕЧЕН САПУН ЗА РЪЦЕ С АЛОЕ И ЛАЙМ 500 мл
КОЗМЕТИЧНИ ТАМПОНИ COTTON SOUND * 60
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Любопитно и забавно
- Да си направим "жива" вода сами вкъщи
- Въздушна емболия
- Използвайте лесен метод за дестилиране на вода
- 21 зелени DIY идеи за творческо рециклиране на празни пластмасови бутилки (Галерия)
- Лечение при махмурлук
- Симптоми на дехидратация и как да разберем дали пием достатъчно вода
- Лечение при бъбречна поликистоза (поликистоза на бъбреците)
- Подарете втори живот на красивата и полезна санта паулина
- Научете 5 тайни за успешно отглеждане на полезната латинка
- За да спасим планетата, трябва да ограничим консумацията на говеждо и млечни продукти
Коментари към Най-токсичните места на Земята (2 част)