Желатинът – по-добър от мезотерапията и ботокса в борбата с бръчките, целулита и стриите
Вероятно няма човек, който да не знае и да не се е убедил от собствен опит, че много от рекламните лозунги, с които потребителите биват бомбардирани от производителите на козметика, са преувеличени, подвеждащи, а в нередки случаи – и напълно неверни. Пример за това е масовото използване на еластин и колаген като основна и "най-ефикасна" съставка в кремовете за лицето, от които се очаква да извършат чудеса с бръчките, при все че молекулите и на двете са твърде големи, за да могат да проникнат през епидермиса. Колагенът, както и ботоксът, са ефективни тогава, когато бъдат инжектирани. А кой би поискал да се подложи на подобна манипулация, ако знае, че има хранителен продукт, който върши отлична работа в борбата с бръчките, целулита и стриите, стига да бъде приеман редовно.
Става дума за желатина, който има широко приложение в хранително-вкусовата промишленост (като хранителна добавка с номер E441). Той се извлича от животински кости и хрущяли чрез химичния процес хидролиза, при който молекулите на дадено вещество влизат във взаимодействие с йоните на водата. Желатинът е изключително добър източник на белтъчини, като 98-99% от сухото му тегло е протеин с особено високо съдържание на заменимите аминокиселини глицин и пролин, които се произвеждат и самостоятелно от човешкия организъм.
Изследванията показват, че глицинът, чието съдържание в аминокиселинния състав на желатина е от порядъка на 20-21%, спомага за регулирането нивата на хормоните, в това число на естрогена. Желатинът се слави още като естествено средство за заздравяване на ставите, намаляване на ставните болки, подобряване на гъвкавостта, както и на съпротивителната реакция на стомашните мукозни мембрани към етанола и въздействието на стреса, което го направи популярен в лечението на язва.
Консумацията на желатин, още повече в съчетание с приема на висококачествени протеини, витамин C и минерала цинк, стимулира производството на колаген в човешкия организъм. Това е главният белтък в съединителната тъкан при животните, който отговаря за здравината и еластичността на кожата и тази на кръвоносните съдове. Със забавянето на производството му с възрастта и в резултат на действието на колагеназата (ензим, разрушаващ колагена в тялото), се нарушават еластичността и добрия тургур на кожата, както и здравината на съединителнотъканните влакна между мастните клетки, които се изразяват в появата на фини и по-дълбоки бръчки, стрии и портокалова кожа, или иначе казано целулит.
Реалната полза от приема на желатин с храната за ограничаване и забавяне на щетите от стареенето на кожата е доказана от множество лабораторни изследвания и проучвания. Особено красноречиви са резултатите от експеримент на учените от Университета по агрикултура и технология в Токио с лабораторни плъхове, подложени на UV лъчение. За целите на изследването плъховете са разделени на три групи – 1. Животни, които не са изложени на UV лъчи (контролна група), 2. Такива, които са изложени на лъчение за определен период от време с нарастващ интензитет, и 3. Мишки, които са нахранени с желатин и след това са изложени на лъчение за същия период от време и при същия интензитет като тези от втората група.
След проведените тестове учените установяват, че спадът в съдържанието на колаген в кожата на плъховете от втората група (тези, изложени на UV лъчи без да са хранени с желатин), в сравнение със средната стойност за контролната група, е от 53%, докато при животните от третата група не само не е отчетен спад, а напротив – наличието на колаген се е увеличило със 17%.
Както вече стана дума по-горе, дегенерацията на колаген има негативно влияние не само върху структурата на кожата, но и върху тази на кръвоносните съдове. Тя е признак за клетъчна дехидратация, при която клетките се увреждат и не са в състояние да пренасят необходимите количества вода и хранителни вещества към кожата. Ниските нива на колаген в организма могат да доведат и до други усложнения, като например понижаване на лимфната функция и ставни болки. Освен чрез приема на желатин, човек може да спомогне за производството на колаген в организма си и като консумира редовно тъмнозелени и червени зеленчуци (спанак, зелен фасул, броколи, краставици, червени чушки, цвекло, домати и др.),чесън, соеви продукти, риба, ядки, моркови, сладки картофи, плодове като ананас, цитруси и др. Разбира се, на първо място трябва да сложим костен бульон.
- Ботокс и филъри за лице: Какво всъщност знаем за дългосрочните им ефекти
- Пластичният хирург Майкъл Прейгър: Ботоксът и филърите се превърнаха в съвременно мерило за красота
- Дерматологът д-р Идрис: Все повече 20-годишни младежи си поставят ботокс
- Заради ботокс: Камили отпаднаха от конкурс за красота в Саудитска Арабия
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ДЕРМАПЕН ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ДЕРМАРОЛЕР КОНДИЦИЯ
Безплатна доставка за България!ДЕРМАПЕН ДОКТОР ПЕН КОНДИЦИЯ
Безплатна доставка за България!УРЕД ЗА РАДИОЧЕСТОТЕН ЛИФТИНГ RF, БЕЗИГЛЕНА МЕЗОТЕРАПИЯ И LED ФУНКЦИЯ
ХИДРА ИГЛА С ФЛАКОН ЗА МЕЗО-СЕРУМ КОНДИЦИЯ
АПАРАТ УЛТРАЗВУКОВ КОЗМЕТИЧЕН И ТЕРАПЕВТИЧЕН CS-628A
Безплатна доставка за България!НАТУРАЛЕН КОЛАГЕН СИЛВЪР 100 мл.
Безплатна доставка за България!СТАТИЯТА е свързана към
- Красота и стил
- Нашето тяло
- Домашни рецепти срещу бръчки
- Домашни маски срещу отпусната кожа
- Колаген: видове, полезни свойства и приложение
- Средства и съвети за премахване на торбичките под очите
- Домашни рецепти и упражнения за премахване на двойна брадичка
- Ботокс: приложение, ползи и рискове
- Най-добрите етерични масла срещу стареене на кожата
- Целулит
- Пачули
- 10 начина да се избавите от бръчките в домашни условия с природни средства
Коментари към Желатинът – по-добър от мезотерапията и ботокса в борбата с бръчките, целулита и стриите