Как да започнете разговор с всеки, без неловко мълчание (1 част)

Изкуството на наблюдението
Една от най-добрите техники за разчупване на леда с хора, с които току-що сте се запознали е просто да наблюдавате, преди да говорите. Това не означава да зяпате страховито!
Наблюденията биха могли да се превърнат в потенциални въпроси за разчупване на леда. Примерно коментар за дрехата, с която отсрещния е облечен, телефонът, който държи упорито пред лицето си или прическата му. След това може да преобразувате тези наблюдения във въпроси, като например: "Тази блуза е хубава, от къде си я купи?" , "Как е новият мобилен телефон, който използваш? Аз също мисля да сменям телефона си" или "Харесва ми прическата ти. Къде се подстригваш? Търся си добър фризьор."
Коефициент на разговора
Основно правило: две трети от разговора трябва да бъде около човека, с когото говорите и една трета около вас. Защо? Това ще попречи разговорът за разбиване на леда да се превърне в разговор тип "как да затапите нарцисист". За да сме ясни, ще го кажем така - целта е не да впечатлявате по време на "първото впечатление", а оставите отсрещния да ви впечатли.
Д-р Джеръми Никълсън, автор в списание Психология Днес, обяснява, че повечето хора бъркат, когато се стараят да впечатлят отсрещния твърде много, за което те биват осъждани, вместо оценени. Придържайки се към правилото за две трети, вие задавайте въпрос, сякаш вие давате оценка, вместо да карате отсрещния да се доказва по някакъв начин по време на разговора.
Хваленето
Хвалбата е особена техника, защото повечето екстроверти я обичат, но повечето интроверти могат да виждат през нея. Така че, преди да хвалите някого, трябва първо да разберете дали той е екстроверт или интроверт. Според психолога Лори Хелгоу, интровертите не виждат смисъл в кратък разговор, който за тях не е нищо повече от бариера между хората и реалните взаимоотношения. Ако разговаряте с интроверт, вероятно веднага ще го усетите, възклицавайки "еха, косата ти е страхотна!".
Продукти свързани със СТАТИЯТА
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Живот и Ум
- 13 признака на токсичния родител, които повечето хора не осъзнават (2 част)
- Ксенофобия: определение, рискови фактори и превенция
- История на хирургията
- 10 неща, които бащите трябва да правят за своите малки принцеси
- Декларация за правата на пациента, приета на 34-ата Световна медицинска асамблея в Лисабон през 1981 година
- Снаха срещу свекърва: Как да подобрим отношенията с любимата на сина си?
- Как да започнете разговор с всеки, без неловко мълчание (2 част)
- Римски закони, регулиращи сексуалните отношения и проституцията
- Какво се случва с децата ни, когато им крещим
- Инвалидирате ли партньора си, без да го осъзнавате
Коментари към Как да започнете разговор с всеки, без неловко мълчание (1 част)