Адам Браун – мъжът, който напусна доходоносната си работа, за да промени света
Адам Браун има всичко, от което се нуждае: работа на Уолстрийт, апартамент и възможност да обиколи цeлия свят. Адам завършва университет, след което работи в хедж фондове и гради своята кариера в Bain & Company. Но всеки търси своя път към щастието. И след среща с бедно момче в Индия, което мечтаеше само да има молив, светът на Адам се преобръща с главата надолу.
Това е история на човек, който се отказва от престижната си работа, за да ръководи благотворителна компания и написва книга за своето пътуване, наречена The Promise of a Pencil.
Дори и с всичко това, дълбоко в душата си, животът, който Адам толкова много искаше, престана да го удовлетворява. Той разбира, че трябва да излезе и да намери щастието си.
Първото нещо, което направи, беше да излезе от зоната си на комфорт. Адам пътува до Индия, Африка и Виетнам. Престоят му в Индия променя коренно живота му. Там той се запознава с малко момче, което никога не е посещавало училище.
"Най-големите мечти често започват с малки, неразумни действия." |
Но момчето забелязало другите деца да пишат с моливи, а единственото му желание било да има един за себе си.
- Какво искаш най-много в света? -"Молив." |
Тези думи поразяват толкова много Адам, че той променя коренно живота си. В онзи момент мъжът осъзнава, че има много деца по цялото земно кълбо, които са в същата ситуация. Знаехте ли, че 263 милиона деца и други подрастващи в световен мащаб нямат достъп до образование?
"Може ли нещо толкова малко като молив, основата на образование, да отключи потенциала на детето?" Адам Браун |
Адам се завръща в САЩ и създава благотворителната организация Pencils of Promise. Като първа задача си поставя построяване на първото училище в Phatheng, Южна Африка.
За да се потопи напълно в развитието на новата си организация, Адам решава да се откаже от високоплатената си работа.
Този избор не е никак лесен. Той изучава процеса, открива познати хора и ги моли да помогнат и да споделят знанията си с него. Училището в Phatheng беше отворено,а след него и още 300 по целия свят.
В книгата си Адам, без да скрива детайли, описва подробно всички трудности, съмнения и грешки, пред които е бил изправен. Той описва подробно целия жизнен цикъл на своята организация - от банкова сметка до строителството на първото училище, до създаването на голям международен екип и привличането на 6-цифрени суми от главните благодетели.
През последните години той е включен в класацията на "50-те души, които променят света" на Wired Magazine и в списъка на Forbes- "30 Under 30". Той дори държи речи в ООН, Белия дом и по време на Световния икономически форум.
По статията работи: Илияна Стоянова
Източник: brightside.me
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Любопитно и забавно
- История на Рокфелеровата фондация
- Област в предния цингуларен гирус на мозъка задвижва алтруизма
- Цветя, благотворителност или и двете за началото на учебната година
- Мануте Бол – баскетболният гигант с огромно сърце
- Измамна благотворителност за трансплантирани тече в интернет
- Капачки за бъдеще, но дали бъдещето е в капачките?
- Бихте ли участвали в благотворителност, свързана с лечение/здравен проблем?
- Да не се убиват животните, а да се използват при лечението на деца, апелира Хилари Суонк
- История на институт "Пастьор"
- Създаване на Институт "Пастьор" през 1888 година
Коментари към Адам Браун – мъжът, който напусна доходоносната си работа, за да промени света