Защо се саботираме, когато мразим тялото си
За да подобрим живота си, работата си и представата за себе си най-важното е да сме мотивирани, щастливи и да обичаме това, което правим, и това, което сме.
Обичайте тялото, в което живеете. Бъдете негов приятел, партньор, съотборник. То е вашият помощник-пилот в живота! Работете заедно с него, за да създадете живота и тялото, което желаете. Когато практикувате любов към себе си, вместо самоотричане, може да работите в хармония със себе си – постигайки всичко, което желаете.
Нека да видим какво се случва, когато не харесваме тялото си или дори откровено го мразим
1. Мразейки тялото си, ние се настройваме подсъзнателно в тази посока. Дори и да се опитваме да се стимулираме да променим нещо, действията ни винаги ще се свързани с това да се саботираме с единствената цел, да докажем на себе си, че сме прави да се мразим.
2. Когато мразим тялото си, е по-вероятно да желаем да го "накажем". Това, от своя страна, се превръща в желание за драстични диети, което обърква метаболизма и крайният резултат отново е покачване на теглото.
3. Когато мразим тялото си, е по-вероятно да го подлагаме на екстремни упражнения, които са по-скоро мъчителни за нас, отколкото приятни. Да влезем във фитнеса, само и единствено защото мразим бедрата си, е рядко ефективно, защото неприятното чувство, което изпитваме активира стресовите хормони, които блокират изгарянето на мазнини.
4. Когато мразим тялото си, е по-вероятно да злоупотребяваме с храната, примирявайки се с идеята, че и без това имаме проблем с теглото си. Това значително може да влоши състоянието ни - не само физически, но и психически.
5. Когато мразим тялото си е по-вероятно да "вдигнем ръце" от него, което от своя страна подсъзнателно ни въвежда в злоупотреба с яденето, алкохола, секса или безразборното харчене на пари.
6. Когато мразим тялото си, сме по-склонни да завиждаме и злословим за останалите, което ни дистанцира от истински връзки с хората. Това ни кара да се чувстваме самотни. Когато сме самотни, е по-вероятно да търсим с какво да запълним празнотата, която изпитваме – често изборът е лош, като например голяма купа сладолед или друга нездравословна храна!
7. Когато мразим тялото си, е по-вероятно да съдим хората по-строго. Това създава по-ясно разделение между нас и околните, което ни отдалечава от успеха, който желаем.
8. Когато мразим тялото си, ние го виждаме повече като обект, който се нуждае от манипулация, отколкото като част от нас, която трябва да бъде приета и обичана.
9. Когато мразим тялото си, сме по-склонни да го крием в торбести и безлични дрехи. От своя страна, те ни карат да се чувстваме безлични и недостойни за вниманието на околните, което се отразява пагубно на самочувствието ни.
MindBodyGreen.com
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ЦАР ПЛЪХ - ДЖЕЙМС КЛАВЕЛ - СИЕЛА
МИТОЛОГИЯ НА ПОГЛЕДА - ИВАН ТЕОФИЛОВ - ХЕРМЕС
БИТИЕТО - ВЛАДИМИР ЗАРЕВ - ХЕРМЕС
ИМПЕРИЯ НА СТРАСТТА - РИНА КЕНТ - СИЕЛА
НовСТЪКЛЕНА ВЕНДУЗА Ф 3.5 * 1
НЕПРОЛИЗИН Gx2 ПРОТЕОЛИТИЧЕН ЕНЗИМЕН гел 20 гр.
ТермолабилниСТАТИЯТА е свързана към
- Красота и стил
- Нашето тяло
- Калкулатор индекс на телесната маса
- Телесна температура
- Интуиции, които не трябва да пренебрегвате в любовта
- Научете каква е необичайната символика на жестовете в различните страни
- Как изглежда идеалното женско тяло според науката
- Психология на омразата – защо мразим и как да спрем да го правим
- Механорецептори
- Майка ми ме мрази: Какво може да предизвика това убеждение и как да постъпите
- Обем и състав на телесните течности
- Гласът издава проблемите на тялото
Коментари към Защо се саботираме, когато мразим тялото си