7 примера за това как родителите окуражават лошото държание на децата си
Има хиляди книги, статии и примери как родителите да възпитават децата си. Но нужно е да знаем и как действията ни, които правим несъзнателно, извън общите препоръки, също повлияват държанието на децата ни. Нека ги наречем грешки и да ви ги посочим по-долу:
Непоследователност
Например: Вие казвате на детето си, че не му е позволено да яде повече бонбони днес. Това кара детето да избухне гневно, при което вие му позволявате да изяде още една. По този начин вие култивирате идеята в детето си, че всеки път, когато то избухне ще получи всичко, което желае.
Заплахи
Според психолозите, тормозът е най-грешният подход на родителство; той дори може да се нарече фатален. Група от експерти провежда проучвания, които показват, че децата, които са заплашвани от тежко наказание при лъжа, са по-склонни да изричат лъжи.
Викове
Фактът, че сте се повиши гласа си, не означава, че детето ви ще ви чуе и ще откликне на молбата ви. И дори, ако той или тя го прави, то ефектът ще бъде краткотраен. Злоупотребата с този метод може да развали отношенията ви с тях.
Физическо наказание
Според различни проучвания, ако детето изпитва физически наказания твърде често, то може да стане по-агресивно и дистанцирано, а самочувствието му да падне драстично. Подобни деца най-вероятно ще се научат как да избягват болката, а не да научат това, което трябва да направят, за да променят поведението си.
Това да се усмихвате на лошото поведение
Може да ви изглежда, че детето ви е очарователно, докато се обляга назад на стола в кафето и пее любимата си песен, или когато се храни лакомо с пръсти. Но хората около вас едва ли ще го оценят. Вашите деца ще продължат да се държат така, както си искат, ако не им напомняте как трябва да се държат на обществени места и около други хора.
Неизпълнените обещания за наказание
Всички от нас най-малко веднъж са попадали в ситуацията на тези родители, които хвърлят празни заплахи: "Ако направиш това отново ти е забранено да гледаш телевизия" / "Няма да отидеш на рождения ден на Жорко"/"Няма да има повече сладолед за теб..." и така нататък ... и след това забравяте за своите обещания. Разбира се, децата правят нещата, които им казвате да не правят отново и отново. Защо не? Те знаят, че няма да има някакви последствия.
Напразни извинения
"Той е уморен"."Тя е просто дете''. "Те са гладни." Разбира се, ние не можем да очакваме децата ни да бъдат перфектни през цялото време. Това е невъзможно. Те могат да са гладни или уморени, или в лошо настроение. Това особено важи за ранната възраст, когато те все още имат проблеми да изразяват емоциите си ясно. Но това да извинявате детето винаги не е добра идея.
Продукти свързани със СТАТИЯТА
КМЕТЪТ НА КАСТЪРБРИДЖ /КЛУБ КЛАСИКА/ - ТОМАС ХАРДИ - ХЕРМЕС
ПИЯНИ ДЪРВЕТА - АДА ДОРИАН - ХЕРМЕС
КАК МИСЛЯТ ЛЕКАРИТЕ - Д-Р ДЖЕРЪМ ГРУПМАН - ИЗТОК - ЗАПАД
ИЗКУСТВОТО ИМА ЗНАЧЕНИЕ - НИЙЛ ГЕЙМЪН - СИЕЛА
150 УПРАЖНЕНИЯ ПО МЕТОДА МОНТЕСОРИ У ДОМА - СИЛВИ ДЕКЛЕБ, НОЕМИ ДЕКЛЕБ - СИЕЛА
ТРИ ЙЕРОГЛИФЕН КАНОН
СТАТИЯТА е свързана към
- Аз и моето семейство
- д-р Ваня Георгиева Петрова
- Домашни средства срещу цистит при деца
- Лечение на грип при деца
- Функции и задачи на Детска педагогическа стая
- Лечение на възпалено гърло при деца
- д-р Тюркер Нешедов Шевкедов
- д-р Красимира Краева Ненова
- д-р Катя Асенова Гинева-Попова
- Процедура за действие при наличие на дете в риск
- Д-р Иванка Иванова Кьолиева
Коментари към 7 примера за това как родителите окуражават лошото държание на децата си