Фотограф снима с дрон, за да покаже разделението между бедни и богати
Джони Милър е фотограф, който винаги е изтъквал в своите произведения градски, културни и социални въпроси. В проекта, озаглавен Unequal Scenes фотографът визуализира социалните и икономическите различия по света с помощта на дрон. Целта на проекта е да представят възможно най-обективно глобалните проблеми на неравенството и да се привлече общественото внимание към него чрез изкуството на фотографията.
Представяме ви най-забележителните снимки, направени от Джони Милър от птичи поглед.
Всичко започва, когато Милър се премества в Кейптаун, Южна Африка от САЩ през 2012 г., за да учи антропология. Няколко години по-късно той заснема стотици снимки с дрон, за да покаже контраста между бедните и богатите квартали в Мексико, Индия, Танзания, Кения и др.
През 2011г. Милър печели стипендия и избира да учи магистратура в ЮАР. По време на обучението си той започва да се интересува в детайли от пространствено планиране и архитектура на града и по специално по времето на апартейда. |
Кейптаун, Южна Африка
По време на апартейда са създадени редица пътища, буферни зони и други бариери в различни градове на Южна Африка, за да се разделят хората по раса. Въпреки че апартейдът приключва през 1994 г., много от тези бариери и различия между бедните и богатите селища все още са очевидни в тази част на света.
"Коренните различия в начина на живот на хората понякога не се виждат от земята. Драматизмът на снимките от въздуха е и във възможността да видим ситуацията от друга нова перспектива. Когато погледнем надолу от височина няколкостотин метра може да забележим шокиращи сцени на неравенство", споделя той.
Мумбай, Индия
Мумбай, известен още като Бомбай е най-претъпканият град в Индия с население от около 22 милиона.
Мумбай е град на противоречията, където крайната бедност съществува заедно с крайното богатство. Dharavi slum е един от най-известните квартали в света, почти изцяло създаден от сив бетон.
Според последните данни, процентът на хората, живеещи в квартали, се оценява на 55% от населението на Мумбай.
Мексико Сити, Мексико
Мексико е най-гъсто населеният град в Северна Америка. Градът се бори с много социални, икономически и екологични проблеми. На последната снимка можете да видите частно училище в богат квартал, който разполага с тенис, баскетбол и добре поддържан басейн, а в съседство има само едно странно футболно игрище.
Дар ес-Салаам, Танзания
Дар ес-Салаам се смята за най-бързо развиващият се град в Африка, който се очаква да достигне 6,2 милиона до 2025 г. Снимките, ясно показват, че богатството е съпоставено с огромни райони с ниски доходи.
Найроби, Кения
Острите линии, разделящи богатите и бедните, са нещо нормално в Найроби. Най-големият квартал се нарича Кибера - къщите са направени от смес от кал и калай. Първата снимка илюстрира как един пътнически влак преминава през бедняшки квартал два пъти на ден, на по-малко от един метър от домовете на хората.
Редактор: Илияна Кръстева
Източник: brightside.me
Продукти свързани със СТАТИЯТА
СТАТИЯТА е свързана към
- За свободното време
- Култура и изкуство
- Фотографи разкриват красотата на хората от различни етноси
- Фотограф улавя най-романтичните моменти на влюбени двойки
- От НСОПЛБ предлагат глоби и когато нарушават правата на медицинските специалисти
- Български специалисти започват разработването на модерен кардиологичен апарат
- Жена фотографира красотата на раждането, за да предизвика разбиранията на хората
- Тайната на първата японка фотожурналист, която все още снима, въпреки че е на 101 години
- Фантазиите за летене, уловени в една фотосесия
- Този фотограф пътува до 37 различни държави, за да заснеме женската красота и сила
- Бременната фотографка Линдзи Адарио, която не може да се откаже от работата си
- Родни и чужди специалисти работят върху нов метод за откриване на рак на гърдата
Коментари към Фотограф снима с дрон, за да покаже разделението между бедни и богати