Какво да не правим с бижута си, за да ги запазим? (2 част)
КЪМ НАЧАЛОТО НА СТАТИЯТА ТУК >>>
4. Държите бижутата си на открито
В един идеален свят, притежанието на фини бижута, в още по-фина кутийка на кухненския плот не би било проблем. Въпреки това, мястото за съхранение на бижута трябва да бъде незабележимо и безопасно. За съжаление, ако някой опитен индивид е на среща ви, то няма какво много да направите за своите бижута, за да предотвратите обир, но можете да защитите вашата инвестиция със застраховка, което ще ви помогне да се защитите в случай на кражба.
5. Почистването на бижутата в ултразвукова машина
Ултразвуковите машини старателно почистват вашите бижута. Въпреки това, те не са подходящи за всички бижута! Трябва да избягвате почистването на перли, камеи, изумруди, опал, корал и други меки камъни в ултразвукова машина.
6. Потапянето бижута в препарат за почистване за прекалено дълго
Препаратите и четка за почиствате на вашите бижута са наистина полезни, но е важно да не потапяте пръстените си в разтвора твърде дълго. Продължителното им престояване в препарат за отстраняване на потъмняването, може да има обратен ефект – т.е да направи сребърните бижута почти черни. Продължителното излагане на злато в такъв препарат може да причини неговото обезцветяване.
7. Изваждайки пръстените си, натискане върху камъните
Налице е правилен и грешен начин да изхлузвате вашия пръстен. Важно е да изхлузвате пръстените си, избутвайки ги отстрани, а не върху камъка. Толкова много хора, особено когато пръстенът е прекалено стегнат, имат навика да премахват пръстена си чрез натискане с пръст върху камъка и долната част на пръстена. С течение на времето това ще разхлаби камъка и ще го направи податлив на падане.
Коментари към Какво да не правим с бижута си, за да ги запазим? (2 част)